Bali

  Zájezdy na míru  >  Asie a Blízký východ  >  Bali

Indonésané jsou obrovský národ, který tvoří více než 250 milionů lidí žijících na tisících ostrovech. Skládá se ze stovek etnických skupin a jazyků. Indonésie je právem hrdá na svou rozmanitost. Prozkoumejte ráj na Bali, kde se ohromující pláže dotýkají pobřeží a majestátní sopky ční nad nimi, kde můžete spatřit všudypřítomná rýžová políčka, ale i nádherné chrámy. Vydejte se s námi poznat bohatý podmořský svět, který skrývá nezapomenutelné zážitky na celý život.

TOP výlety

Mnoho návštěvníků si myslí, že dovolená na Bali s pozadím impozantních sopek a terasami rýžových polí je prostě nepřekonatelná. Potápění na Bali je tak bohaté na mořský život, že pokud byste si chtěli zaznamenat všechny živočichy, které uvidíte při svých ponorech s OK Divers tak byste potřebovali opravdu kvalitní výběr mořských atlasů. K vidění je zde opravdu všechno: od různých druhů ropušnic, krabů a mořských koníků až k sépiím, murénám, kalamárům, barakudám, žralokům, želvám, mantám a měsíčníkům. Mořský život kolem ostrova Bali je skutečně výjimečný a nádherně barevný. Dá se zde najít pro každého něco - stačí se nechat překvapit, protože nikdy nevíte co můžete vidět v tomto stále se měnícím podmořském ráji.

Zobrazit více

Základní charakteristika

Bali je jediným nemuslimským ostrovem v rámci Indonésie. Hlavním náboženstvím je balijský hinduismus, který spojuje uctívání místních bohů a hinduismus. Každý Balijec má doma dokonce svůj vlastní oltář na obětiny. Kde jinde zažít svátek ticha, kdy se na jeden den na ostrově vše zavře, na ulicích není provoz, letadla nelétají, světla nesvítí a celý ostrov, jakoby umřel. Svátek ticha je nejdůležitějším svátkem na Bali a má ochránit místní před zlými duchy. Bali, ležící přímo na východ od ostrova Jávy, je již dlouhou dobu střediskem rozvíjejícího se indonéského turismu. Svou rozlohou je ostrov malý, nedosahuje ani sto padesát kilometrů z jednoho konce na druhý. Je sopečného původu a je obdařen nesmírně úrodnou půdou, z níž převážná část má formu terasovitých rýžových políček. Písečné pláže jsou přerušovány divoce rozeklanými pobřežními skálami a celé pobřeží je vystaveno obrovským příbojovým vlnám. Co se týče kultury, Bali zůstává jedinou hinduistickou společností v jihovýchodní Asii a bohatý náboženský život zasahuje do všech úseků současného života této oblasti

Hlavní město Denpasar
Náboženství balijský hinduismus (přes 90 %), islám, křesťanství
Jazyk indonéština, balijština
Časový posun + 6 hodin ( +7 hodin zimní čas )

Až do 19. století bylo Bali rozděleno mezi malá království, ovládaná dynastiemi rádžů, jejichž teritoria se během času měnila tak, že v některých údobích byly části východního Bali spojeny pod správou jednoho vládce. Až do nedávné doby žilo Bali pod koloniální nadvládou holandské Východoindické správy: toto údobí skončilo pro Indonésii teprve po těžkém boji získáním nezávislosti v roce 1949. Od té doby se indonéská vláda, se sídlem v Jakartě, usilovně snaží vytvořit pocit národní identity mezi neobyčejně rozdílnými ostrovními obyvateli, a k tomu účelu používá jak sjednocující politickou filozofii, založenou na zásadách pančašíly, tak povinné zavedení jazyka "bahasa indonesia" , který se dnes stal společným dorozumívacím jazykem pro celé souostroví. Politicky je ostrov Bali spravován jako provincie s vlastní autonomií. Malý ostrůvek Bali s třemi miliony obyvatel se těší zdaleka největšímu zájmu turistů přijíždějících do Indonésie a přitahuje každoročně více než jeden a půl milionu zahraničních návštěvníků: k tomu je nutno přičíst asi půl milionu domácích turistů. Následkem toho se ostrov stal jedním z hlavních cílů turistiky a nabízí veškeré pohodlí a možnosti vyžadované bohatými návštěvníky. Zároveň ovšem trpí předvídatelnými problémy nadměrného přílivu hostů, komercializací a zaváděním západního způsobu života. Avšak původní kouzlo ostrova Bali zůstává stále patrné: jeho půvabné svatyně a velkolepé slavnosti jsou zasazeny do rámce nádherně svěží krajiny ostrovního vnitrozemí.

Zobrazit více

Hlavní sezóna

duben – listopad

Nejvhodnější doba

Od konce února už je možné uvažovat o odjezdu na Bali, začíná suché období. Období dešťů začíná koncem listopadu a končí začátkem února.

Doklady

  • bezvízový styk do 30 dní pobytu, pas musí být platný alespoň 6 měsíců po návratu

Informace o dokladech nutných pro vstup se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.

Očkování

Povinné

  • není

Doporučené

  • žloutenka typu A i B
  • břišní tyfus

Bezpečnost

Ostrov Bali patří mezi jeden z nejbezpečnějších ostrovů v Indonésii. Je to hlavně díky mírumilovnému hinduistickému náboženství, jež zasahuje do každodenního života místních i turistů.

Appia travel © 2017 - 2024 Všechna práva vyhrazena
Vytvořil: Reklalink s.r.o.