Mallorca

královna mezi Baleáry
  Zájezdy na míru  >  Evropa  >  Mallorca

Mallorca je ostrov snů, kde si každý přijde na to své. Najdete zde krásné písčité pláže s bohatým nočním životem, tak klidné tyrkysové pláže ve schovaných zátokách mezi útesy. Mallorca je největší a nejnavštěvovanější z Baleárských ostrovů, kde panuje teplé klimatické podnebí s teplotou až 30°C. Objevujte ostrov po vlastní ose a vydejte se do vnitrozemí ostrova se starobylými kláštery a místními vinařstvími v malebných vesnicích. Navštivte jednu z mnoha úchvatných jeskyň, vydejte se do hor za turistikou či cykloturistikou.

TOP výlety

Základní charakteristika

Mallorca je ostrov, který vás oslní svými tyrkysovými plážemi s jemným pískem, několika krápníkovými jeskyněmi a v neposlední řadě svou malebnou vnitrozemní historií. Je to největší ostrov z Baleárských ostrovů, který náleží Španělsku a zároveň je i největším ostrovem Španělska. Mallorca je ostrov s mnoha krásnými plážemi. Mezi ty větší a nejznámější pláže, kde je rušno a živo patří např. S'Arenal a Cala Ratjada. K těm menším a klidnějším patří zátoka Cala Moro na jihu Mallorky, nebo na severním pobřeží v malebných zátokách Cala de Sant Vincenc, Cala Pi de la Psada a Cala Murta.

Hlavní město Palma de Mallorca
Jazyk Úředním jazykem je španělština a katalánština. Mají zde i svoje specifické nářečí tzv. Mallorqui, které vychází nejvíce z katalánštiny. Bez problémů se zde domluvíte anglicky a německy.
Náboženství Převažuje římskokatolické křesťanství, přes 11% ateistů a zbytek protestanti a muslimové.
Měna Euro
Časový posun žádný

Mallorca leží v západní části Středozemního moře a její rozloha činí cca 3648 km2. Na ostrově žije necelý jeden milion obyvatel. Jeho největším městem, zároveň též hlavním městem a letištěm je Palma de Mallorca. Z historických památek hlavnímu městu dominuje katedrála La Seu (katedrála světla) z 16. století. Dovolenou zde můžete trávit na několika místech a vybírat mezi rušnějšími letovisky na jihu i malebnými pobřežními vesnicemi na východě či severu. Hudba, sangrie a taneční večery na vás čekají v hlavním turistickém městě S'Arenal na jihu Mallorky. Na severovýchodním pobřeží leží rekreační střediska Cala Millor a Cala Ratjada. Na severu se nachází Alcúda, město s historicky starým jádrem a stejnojmenným zálivem. Západní pobřeží pak obklopuje subtropická vegetace s přístavním městečkem Sóller a klášterní vesnicí Valdemossa. Na severozápadě Mallorky leží velkolepé pohoří Serra de Tramuntana zapsané na seznam světového dědictví UNESCO. Nejvyšší vrcholy se zdvíhají až do nadmořské výšky 1436 m. Na bocích hor se rozléhají vinné terasy, citronové a olivové háje. Uprostřed hor v nadmořské výšce 500 m se krčí středověký klášter Lluc.

Zobrazit více

Hlavní sezóna

květen - říjen

Nejvhodnější doba

Mallorca leží v západní části Středozemního moře v subtropickém podnebí. Charakteristické pro tuto oblast je teplé suché léto a mírné, krátké zimy. Mallorca má až 300 slunečních dní v roce. V měsících květen a říjen denní teplota stoupne až ke 23°C a ostrov je tak vhodný především k turistice nebo cykloturistice. Od června do září teploty šplhají k 27 – 30°C , voda dosahuje v srpnu teploty až 25 - 27°C. Letní měsíce jsou tedy nejvhodnější pro odpočinkovou dovolenou u moře s koupáním, ale i pro aktivní turisty k poznávání všech krás ostrova s možností koupání po celém ostrově.

Doklady

  • cestovní pas nebo pro občany ČR i občanský průkaz, děti cestující s rodičem musí mít vlastní cestovní doklad

Očkování

Povinné

  • není povinné

Doporučené

  • doporučuje se vakcinace proti žloutence typu A i B a tetanu

Bezpečnost

Všeobecně se dá říci, že Španělsko je relativně bezpečnou zemí. Přesto je zde třeba počítat s určitou mírou obecné kriminality (především jde o kapsářství a drobné krádeže). Taktiky jsou různé a krom běžného kapsářství jsou používány k odlákání pozornosti různé praktiky (prodej květin, "neúmyslné" potřísnění oděvu, prokazování dostatečné hotovosti falešnému policistovi, apod.). Dbejte na vlastní bezpečnost a pokud je to možné využívejte hotelové trezory, nenechávejte osobní věci bez dozoru na pláži, nenechávejte osobní doklady a cennosti v autě, nepřespávejte na osamocených místech.

Appia travel © 2017 - 2024 Všechna práva vyhrazena
Vytvořil: Reklalink s.r.o.