Dominikánská rep.

  Zájezdy na míru  >  Amerika  >  Dominikánská rep.

Zapomeňte na všechny problémy, starosti a covidy. Užijte si no stress pobyt na plážích pod palmami, v krásném exotickém ráji, kde roku 1492 přistál Kryštof Kolumbus a založit tu první křesťanské město na západní polokouli.

TOP výlety

 

Základní charakteristika

Dominikánská republika leží na východě ostrova Hispaniola. Většinu území Dominikánské republiky vyplňují horská pásma. Nejvyšší hora, pojmenovaná Pico Duarte, je vysoká 3087 m n. m., nejníže položeným bodem je jezero Enriquillo, které leží pod hladinou moře. Nížiny se táhnou podél pobřeží. Podnebí je vlhké tropické. Průměrné teploty se pohybují od 16 do 30 °C. Roční úhrn srážek se pohybuje v rozmezí od 1000 do 2000 mm.

Hlavní město Santo Domingo
Jazyk španělština
Náboženství křesťanství 99%
Měna dominikánské peso (DOP)
Časový posun - 6 hodin ( - 5 hodin zimní čas )

Pro Evropany ostrov objevil 6. prosince 1492 Kryštof Kolumbus a již roku 1496 bylo založeno město Santo Domingo. Kolombus nazval ostrov „rájem na zemi“. Na území dnešní Dominikánské republiky vznikla první španělská kolonie, první univerzita i nemocnice v „Novém Světě“. Původní obyvatelé Taínové byli vesměs vyhubeni nebo vymřeli na zavlečené nemoci již v průběhu 16. století. Španělští dobyvatelé se proto rozhodli dovážet pro práci na plantážích a v dolech africké otroky. Právě zde začal svou práci otec Bartolomé de Las Casas, misionář a bojovník za práva indiánů, který předznamenal moderní koncepci lidských práv. Od roku 1697 byla Hispaniola rozdělena mezi Francii a Španělsko podepsáním smlouvy z Rijswijku.

Hlavní sezóna

od prosince do dubna.

 

Nejvhodnější doba

Hlavní turistická sezóna probíhá zhruba od prosince do dubna. Pokud si chcete užít více klidu, pak vyražte od května do června. V tomto období je deštivěji. Pozor na srpen a září, kdy je sezóna hurikánů.

Doklady

  • Čeští občané nepotřebují víza ke vstupu na dobu nepřesahující 120 dní (4 měsíce). Pro pobyty nad 30 dní je třeba žádat o prodloužení pobytu až na 120 dní na úřadě Dirección General de Migración. Od dubna 2018 zanikla povinnost zakoupit turistickou kartu, tato je již zahrnuta v ceně letenky. Při vstupu do země je nutno sdělit imigračnímu úředníkovi účel a předpokládané trvání doby pobytu.

 

Informace o dokladech nutných pro vstup se mohou měnit.

Očkování

Povinné

  • není povinné

Doporučené

  • žloutenka typu A i B, břišní tyfus.

Lékařská péče

Lékařská péče je na dostatečné úrovni.

Bezpečnost

Dominikánská republika patří mezi bezpečné destinace se stabilní vládou a rostoucí ekonomikou. Doporučujeme dodržovat obecná pravidla bezpečnosti, stejně jako v jiných zemích: Cestovní doklady, peníze, šperky apod. na pokoji pro jistotu uložte do trezoru. Nenoste u sebe originály cestovních dokladů, pouze fotokopii pasu. Hodnotné předměty, zavazadla a příruční tašky nenechávajete v autě viditelně na sedadlech. Vyhněte se cestování v noci po setmění. Pokud se chystáte večer za zábavou do baru / na diskotéku, využijte oficiální taxi vozy.

od 43 490 kč os. s all inclusive / 12 dní
Dominikánská republika
pobytový - přesně co hledáte
Appia travel © 2017 - 2024 Všechna práva vyhrazena
Vytvořil: Reklalink s.r.o.