Omán

jako v pohádce z tisíce a jedné noci
  Zájezdy na míru  >  Asie a Blízký východ  >  Omán

Omán patří k nově objeveným destinacím s rostoucí popularitou mezi turisty. Země jako z pohádek tisíce a jedné noci, s plážemi bez návalu turistů, všudypřítomnou vůní kadidla, s tyrkysovými vodami Indického oceánu a ztracenými pouštními městy... Tím vším Vás uchvátí tato exotická země, ležící v příjemném teplém podnebí.

TOP výlety

Základní charakteristika

Omán, oficiálně Sultanát Omán, je arabský stát ležící na jihovýchodě Arabského poloostrova. Ze severu je omýván Ománským zálivem a z jihu pobřeží lemuje Arabské moře u Indického oceánu. Na severu sousedí se Spojenými arabskými emiráty, na jihozápadě s Jemenem a na západě se Saúdskou Arábií. Narozdíl od ostatních menších zemí Perského zálivu jako je např. Dubaj či Katar, zde nenajdete obrovské mrakodrapy, ale krajinu jako z pohádek tisíce a jedné noci, horské scenérie, dunové pouště, netknuté pláže a všudypřítomnou historii.

Hlavní město Maskat
Jazyk arabština, vedlejší jazyky: angličtina, balúčština, urdština
Náboženství ibádíjovští muslimové (většina), dále sunnitští muslimové, šíitští muslimové, hinduisté
Měna ománský riál (OMR)
Časový posun + 2 hod (letní čas), + 3 hod (zimní čas)

V Ománu se nachází mnoho památek, jmenovitě palác Al Alam, Mešita sultána Kábúse a další mešity a mnoho pevností ve velkých městech jako je Maskat, Suhar, Chasab či Nizwa. Nacházejí se zde i pravěké hrobky v Batu a al-Ajnu, nebo archeologická naleziště v Dafáru. Mezi oblíbené aktivity patří treky do hor, nákupy na místních tržištích, jízda terénními vozy v místní poušti, výlety do krápníkové jeskyně nebo za želvami, odpočinek na liduprázdných plážích, ale i šnorchlování, surfování a řada dalších sportovních aktivit. V Ománu existují velká nákupní střediska, ale i malé obchůdky a tradiční súky. Zlatý súk, který se nachází v Matře, je obzvláště vyhlášený. Na trhu můžete koupit tradiční jídlo, parfémy, bižuterii, oblečení, kadidlo, med nebo třeba ománské zahnuté nože. Na tržištích nejsou místní prodejci vlezlí a snadno se zde dorozumíte anglicky.

Zobrazit více

Hlavní sezóna

říjen - duben

Nejvhodnější doba

V Ománu panují celoročně vysoké teploty. Nejvhodnější dobou pro cesty do dané destinace je období cca od října do dubna či května, kdy teplota vzduchu dosahuje příjemných teplot od 23 do 30 st. Od července do srpna zde panuje monzunové období s vysokou vlhkostí vzduchu.

Doklady

  • Cestovní pas s min. platností 6 měsíců od vstupu do země, děti cestující s rodičem musí mít vlastní cestovní doklad Pro vstup do Ománu je nutné si předem sjednat online víza (na str. evisa.rop.gov.om) a to buď s platností do 10 dní za cca 5 OMR nebo do 30 dní za cca 20 OMR

Informace o dokladech nutných pro vstup se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu. Pro ostatní účely vstupu a pobytu nebo pro vstup za účelem turistiky s pobytem přesahujícím 30 dnů je nutné žádat o vízum.

Očkování

Povinné

  • není povinné

Doporučené

  • doporučuje se vakcinace proti žloutence typu A i B, tetanu a břišnímu tyfu.

Bezpečnost

Omán patří mezi bezpečné země, kde v současné době je klid a nejsou vydána žádná varování ani bezpečnostní omezení (pro aktuální informace a doporučení prosím sledujte web MZV ČR). Je třeba respektovat místní zvyky včetně oblékání. Přesto doporučujeme jako u cest do všech zemí světa, počítat s určitou mírou obecné kriminality především v turistických oblastech a dbát zvýšené opatrnosti na osobní věci a ostatní cennosti.

Appia travel © 2017 - 2024 Všechna práva vyhrazena
Vytvořil: Reklalink s.r.o.