USA

  Zájezdy na míru  >  Amerika  >  USA

Vydejte se užít si nezkrotnou americkou přírodu, nablýskaná města, nezapomenutelný New York nebo dechberoucí národní parky. Namícháme Vám na míru ten správný koktejl zážitků, na které nikdy nezapomenete.

Základní charakteristika

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Enkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Hlavní město Washington, D.C.
Jazyk angličtina
Náboženství křesťanské protestantské a evangelikální směry (celkem 54 %), katolická církev (24 %), mormoni (5 %), judaismus (1,6 %)
Časový posun - 6 až - 12 hodin (dle části USA). Na kontinentální části USA najdete několik časových pásem.

A jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Zobrazit více

Hlavní sezóna

po celý rok ( poraďte se o vhodném období k návštěvě ..jdnotlivé části USA mají specifické klima)

Nejvhodnější doba

Jih USA, atlantické pobřeží, Florida a oblasti Velkých plání na středozápadu charakterizují v létě úmorná vedra. Na americkém jihozápadě a v jižní Kalifornii jsou sice léta také horká, ale suchá. Mějme na paměti, že na jihu Arizony, Kalifornie, Nového Mexika a Texasu panují běžně v létě teploty kolem 30-40°C.

Západní pobřeží je trvale pod vlivem Tichého oceánu a klima je zde po celý rok stabilní. Věčné léto trvá na jihu Kalifornie, na Floridě a také v nejjižnějším výběžku Texasu. V létě je pochopitelně chladněji ve Skalistých horách a Sierra Nevadě. V těchto pohořích bývají v zimě silné mrazy a neobyčejně vydatné přívaly sněhu. V nejvyšších polohách leží i pěti šesti metrová pokrývka. Velké otevřené plochy středozápadu a Texasu sužují od května do září nebezpečná tornáda. Mnohem ničivější uragány čas od času zasáhnou Floridu, pobřeží Karolíny a státy u Mexického zálivu.

Zobrazit více

Doklady

Bezvízový styk

Bezvízový program se vztahuje pouze na krátkodobé turistické nebo obchodní cesty do 90 dnů pobytu.  Pro cestování do USA bez víza musí každý cestující, včetně nezletilých dětí, vyplnit registrační formulář ESTA (https://esta.cbp.dhs.gov a mít vlastní platný ePas (cestovní pas se strojově čitelnými údaji a nosičem dat s biometrickými údaji, v ČR vydáván od 1.9.2006). Registraci v rámci ESTA (Electronic System of Travel Authorization) je doporučeno provést minimálně 72 hodin před nastoupením cesty. Výsledkem registrace je vystavení předběžného souhlasu s cestou, který je platný dva roky nebo do doby změny údajů žadatele (např. změna cestovního dokladu nebo změna jména). Předběžný souhlas slouží k opakovaným cestám po dobu jeho platnosti.

Vízum

Lze obdržet na velvyslanectví či konzulátu USA v cizině. Českým občanům doporučujeme vyřídit si vízum v dostatečném předstihu na velvyslanectví USA v Praze. Vízum lze získat na základě řádně zdůvodněného účelu cesty. Nutná je osobní návštěva velvyslanectví, kterou je třeba předem sjednat prostřednictvím internetových stránek velvyslanectví www.usembassy.cz

Informace o dokladech nutných pro vstup se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.

Očkování

  • není povinné
Appia travel © 2017 - 2024 Všechna práva vyhrazena
Vytvořil: Reklalink s.r.o.