Thajsko

Země plná úsměvů a dobrého jídla
  Zájezdy na míru  >  Asie a Blízký východ  >  Thajsko

Thajsko, země úsměvů a jedna z nejoblíbenějších exotických destinací jihovýchodní Asie. Vstupte do Thajského království branami Bangkoku - města andělů. Projeďte se po řece Chao Praya, navštivte nablýskané budhistické chrámy nebo poznejte plovoucí trh Damnoen Saduak. Vypravte se s námi na sever do oblasti Zlatého trojúhelníku. Navštívíme džungli, horské etnické menšiny a ochutnáme vyhlášenou thajskou kuchyni. Masáže, pohádkové pláže, budhistické chrámy či kouzelná příroda. To musíte zažít!

TOP výlety

 

Základní charakteristika

Thajské království, bývalý Siam, leží v jihovýchodní části Asie a rozprostírá se na rozloze 513 tis. km2, má cca 60 milionů obyvatel, z toho většina žije v hlavním městě Bangkok a v centrální nížinné části Thajska. Omýváno je vodami Čínského a Andamanského moře. Severní část je hornatá a naleznete zde řadu národních parků. Oblíbeným cílem turistů je Zlatý trojúhelník, Chiang Mai a Chiang Rai. Ve středním Thajsku si nenechte ujít návštěvu Kanchanaburi, Ayutthaya a Bangkoku. Mezi nejkrásnější místa v jižním Thajsku patří Phi Phi, Krabi, Koh Samui a spousta dalších míst. Thajsko můžete navštěvovat znova a znova a stále budete mít co objevovat.

Hlavní město Bangkok
Jazyk thajština. V Bangkoku, velkých turistických centrech a ve větších městech se domluvíte bez problému anglicky.
Náboženství buddhismus, dále pak islám, hinduismus, animismus. 90 % obyvatel jsou buddhisté.
Měna Základní měnovou jednotkou v Thajsku je 1 Bath (THB), který se dělí na 100 satangů. 100THB je přibližně 60 Kč. Ceny v Thajsku jsou zhruba stejné jako v ČR, mnohdy I nižší.
Časový posun + 5 hodin ( + 6 hodin zimní čas )

Thajsko, na rozdíl od ostatních okolních zemí, nebylo nikdy pod nadvládou jiné evropské země a od roku 1932 je konstituční monarchií. Král má velkou dozorčí úlohu ve státě a předkládá řadu projektů na rozvoj země. Král a jeho rodina jsou chráněni zákonem o urážce majestátu, na jehož základě se vyměřuje I víceletý trest odnětí svobody Thajsko je obklopeno čtyřmi zeměmi – na severozápadě Myanmarem (dříve Barma) na severovýchodě Laosem, na východě Kambodžou a na jihu Malajsií. Thajské království je kulturní zemí. Je zde velké množství nádherných památek, překrásná tropická příroda a milí lidé. Pro zemi je typické thajské divadlo a hudba, box i výborná kuchyně. Je to přívětivá země mnoha svátků a oslav.

Zobrazit více

Hlavní sezóna

od listopadu do konce března

Nejvhodnější doba

Thajsko má vlhké tropické klima, které ovlivňují monzuny které vytvářejí tři roční období na severu, severovýchodě a ve střední části a dvě období v jižní části země. Teplé období - trvá od března do května až června. Charakteristické jsou vysoké teploty a vysoká vlhkost. Pro někoho toto období není zrovna příjemné. Období deštů – trvá od červa až do října. V této době přicházejí nepravidelné, ale silné, jihozápadní monzuny z Indického oceánu. Prší většinou odpoledne, ale ani ranní deště nejsou výjimkou. Období dešťů je určováno monzunovými větry, v jihovýchodní Asie vane jihovýchodní monzum od května do října a od listopadu do dubna vane severovýchodní monzun. Ovšem například Koh Samui a okolní ostrovy, jsou před monzunem chráněné. Nejvhodnější doba pro návštěvu Thajska je od listopadu do března. Teploty se pohybují okolo 30 °C. Krajina se krásně zelená, řeky a vodopády mají dostatek vody. Obecně platí, že čím více postupujete na jih, tím kratší je období sucha. V oblasti ostrovů Koh Samui a Koh Pangan je to s podnebím trochu jinak. Jsou zde dvě období suchého počasí a to od července do srpna a druhé od ledna do dubna. V těchto měsících jsou letenky velmi výhodné, počasí dobré a turistů podstatně méně, než v hlavní sezóně.

Zobrazit více

Doklady

  • bezvízový styk do 30 dní pobytu, pas musí být platný alespoň 6 měsíců po návratu

Informace o dokladech nutných pro vstup se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu. Pro ostatní účely vstupu a pobytu nebo pro vstup za účelem turistiky s pobytem přesahujícím 30 dnů je nutné žádat o vízum.

Očkování

Povinné

  • není povinné, ale před cestou je vždy lepší se informovat na aktuální situaci v zemi na hygienické stanici, nebo v centru cestovní medicíny. Nebezpečí tropických chorob, jako je malárie, je v turistických centrech prakticky mizivé, profylaxe antimalariky, pokud nepobýváte v malarických oblastech (džungle v severní části Thajska) není tudíž všeobecně doporučována.

Doporučené

  • žloutenka typu A i B, břišní tyfus.

Lékařská péče

Cizinci v Thajsku mohou využít zdravotní služby jak státních, tak soukromých nemocnic. Musí však počítat s tím, že všechny služby, léky a zákroky si musí zaplatit. Pokud máte sjednané pojištění cestovních výloh, můžete počítat s tím, že náklady pojišťovna uhradí. Státní nemocnice jsou mnohem levnější než soukromé nemocnice. Rozdíl mezi státními a soukromými nemocnicemi je především v prostředí a hotelových službách. Soukromé nemocnice se v Thajsku podobají luxusním moderním hotelům s velmi příjemným a kvalifikovaným personálem, kde se člověk ani necítí jako v nemocnici. I proto se každým rokem do Thajska jezdí léčit více a více zahraničních pacientů a z Thajska se tak stává velmoc zdravotní turistiky.

Bezpečnost

Obecně lze Thajsko považovat za bezpečnou zemi, co se násilné kriminality týče. V Bangkoku, ostatně jako i v jiných světových velkoměstech a turisty hojně navštěvovaných místech, se doporučuje dávat si pozor na své osobní věci a cennosti. Tím spíš, pokud se pohybujete na přelidněných místech jako jsou rušné ulice, tržiště nebo dopravní prostředky.

Appia travel © 2017 - 2024 Všechna práva vyhrazena
Vytvořil: Reklalink s.r.o.