Dubaj

  Zájezdy na míru  >  Asie a Blízký východ  >  Dubaj

Moderní architektura v kontrastu s pobřežím lemovaným písečnými plážemi. Dubaj se stala kromě odpočinkové destinace také centrem nakupování. Najdeme zde jak tradiční tržnice tak moderní nákupní centra. Největším je Mall of Emirates, kde se nachází mj. lyžařský svah. Právě v Dubaji najdeme nejvyšší budovu na světě Burj Khalifa, pozoruhodný je umělý ostrov ve tvaru Palmy a mnoho dalšího.

TOP výlety

Ochutnejte a poznejte s námi zemi krásných pláží, čistého a teplého moře, luxusu. Dovolená v orientu je vzdálena necelých 6 hodin letu!

Základní charakteristika

Pro většinu lidí znamenají Spojené arabské emiráty jen jedno místo: Dubaj, sci-fi centrum ikonických mrakodrapů, ostrovy ve tvaru palmy, městská střediska, lyžařské sjezdovky a letoviska na pláži. Za třpytem ale čeká rozmanitá mozaika dalších šesti emirátů, z nichž každý má svou vlastní povahu a půvab. Dubaj je město luxusu a také neobyčejným městem na severu Arabského poloostrova, které stojí určitě za návštěvu. Setkává se tu starobylé město s romantickými uličkami s moderním městem plným nejmodernějších architektonických staveb. Dubaj je také díky nízkým daním nákupním rájem s mnoha nákupními centry, které stále přibývají.

Hlavní město Abu Dhabí
Jazyk arabština
Náboženství islám
Časový posun +2 hodiny ( v letním čase) a + 3 hodiny ( v zimním )

Dubaj se skládá ze tří hlavních částí. Část Deira Vás okouzlí atmosférou dávných časů a arabských tradic, neboť je jedním velkým pouličním trhem. Část Bur Dubai byla původně rybářská osada, kterou si šejkévé později přetvořili na luxusní čtvrť s paláci. Nejmodernější a nejluxusnější čtvrtí je Jumeirah, která se táhne přes 35 kilometrů podél mořského pobřeží. Tady vyrostlo nespočet přepychových hotelů, tady bydlí nejvyšší vrstvy. V Dubaji panuje celoročně krásné počasí. Léta jsou horká, v zimních měsících občas zaprší, noci jsou o něco chladnější. Hodinu jízdy na jih leží Abu Dhabí, hlavní město Spojených arabských emirátů, které se prezentuje jako centrum kultury, sportu a volného času. Nedaleko se rozkládá rozsáhlá oblast Al Gharbia, kterou ovládá severní část pouště Rub 'Al Khali. Severně od Dubaje se nachází Sharjah, která si podržela regionální svéráz a tradice. Malý Emirát Ajman se může pyšnit krásnými plážemi zatímco k Ras Al Khaimah přiléhají mohutné Hajarské hory. Pro nejlepší potápění je ideální Fujairah, obklopené čirou vodou Ománského zálivu.

Zobrazit více

Hlavní sezóna

říjen až prosinec nebo březen až květen

Nejvhodnější doba

říjen až prosinec nebo březen až květen. Teplota se pohybuje kolem 30 stupňů, teplota vody kolem 24, později až 27 stupňů. Nízká sezóna: v letních měsích, teploty dosahují vysokých hodnot. Návštěva se v těchto měsících nedoporučuje osobám se srdečními problémy. Pláže jsou ale prázdné, to samé platí u hotelů, kde jsou příznivé ceny. V zimních měsících je je počasí přes den příjemné, v noci lehce chladnější. Teplota může klesnout i k 15 ti stupňům.

Doklady

  • na základě Dohody mezi Evropskou unií a Spojenými arabskými emiráty o zrušení vízové povinnosti pro krátkodobé pobyty mohou držitelé cestovních, diplomatických i služebních pasů ČR od 7. 5. 2015 pobývat na území SAE bez víza po dobu nejvýše 90 dnů během jakéhokoli období

Informace o dokladech nutných pro vstup se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.

Očkování

Povinné

  • není povinné

Doporučené

  • doporučuje se břišní tyfus, hepatitida A a B

Bezpečnost

Spojené arabské emiráty patří mezi nejbezpečnější státy na světě. Ačkoli je to islámská země, i pro samotné ženy - turistky, je zde bezpečněji, než kdekoli jinde. Jakékoli přestupky či trestné činy jsou v SAE velice tvrdě trestány.

Appia travel © 2017 - 2024 Všechna práva vyhrazena
Vytvořil: Reklalink s.r.o.