Itálie

země výborného jídla a vína
  Zájezdy na míru  >  Evropa  >  Itálie

Itálie právem patří k nejnavštěvovanějším zemím Evropy, ale i celého světa. Krom nespočtu měst a metropolí bohatých na kulturní a historické památky nabízí i nádhernou přírodu a parky, zasněžené vrcholky Alp s nejvyšší horou Evropy, čistá jezera, bohaté vinice a úchvatné pláže. Má spoustu oblíbených letních i zimních letovisek, ostrovů a ostrůvků a její pobřeží je z větší části omýváno mořem. Ale především patří mezi gurmánské velmoce s nejchutnější nabídkou jídla, mořských plodů a vína.

TOP výlety

Základní charakteristika

Itálie se nachází na jihu Evropy a leží na Apeninském poloostrově. Na severní hranici sousedí (směrem od západu na východ) s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Zbylé území je omýváno ze všech stran mořem. Na východním pobřeží Jaderským mořem, na jižním Jónským moře a na západním pobřeží Tyrhénským a Ligurským mořem. Celková délka pobřež činí na 7600 km. Díky příjemnému teplému středomořskému podnebí, patří Itálie k velmi oblíbených a vyhledávaným letním destinacím.

Její členité pobřeží, krásné pláže, Alpské pohoří a čistá jezera a bezpochyby výborná nabídka jídla a řada kulturních a historických památek řadí Itálii na světové úrovni k jedněm z nejnavštěvovanějších destinací vůbec. Ročně ji navštíví desítky až stovka milionů turistů. Zároveň se zde nachází nejvíce památek zapsaných na seznamu UNESCO.

Hlavní město Řím
Jazyk italština
Náboženství převládá římskokatolické
Měna euro
Časový posun žádný

V Itálii ve vnitrozemí leží dva samostatné městské státy Vatikán a San Marino. Itálii dále náleží ostrovy Sardinie, Sicílie a Elba. Sicílie je největším ostrovem Středozemního moře a nachází se na ní nejvyšší činná sopka Evropy Etna (3323 m.n.m.). Hlavním městem celé sjednocené Itálie je Řím, a to od roku 1870.

Na území Itálie se rozprostírají Západní a Východní Alpy přesahující nadmořskou výšku 4000 m. Leží zde i nejvyšší hora Evropy Mont Blanc s výškou 4807 m.n.m. V alpských úžinách se skrývá několik krásných jezer jako jsou např. Lago di Garda, Lago di Como či Lago Maggiore, která též patří k velmi oblíbeným místům nejen pro horskou a sportovní turistiku.

Itálie se řadí do skupiny sedmi nejbohatších a nejrozvinutějších států světa tzv. G7 a zároveň byla jejím zakladatelem. Je také členem EU, Rady Evropy, Eurozóny, Schengenského prostoru, OSN a NATO.

Zobrazit více

Hlavní sezóna

celoročně (dle destinace)

Nejvhodnější doba

Pro letní dovolenou platí, že hlavní sezona je od června do září. Pro zimní dovolenou na zasněžených vrcholcích hor je hlavní sezóna od prosince do března. Do Itálie se však dá cestovat celoročně. Všeobecně platí, že v nižších polohách převažují horká a suchá léta a mírné zimy, na jižní části pak převládá opravdové středomořské klima. Ve vyšších polohách jsou naopak zimy velmi mrazivé se spoustou sněhu.

Doklady

  • cestovní pas nebo pro občany ČR i občanský průkaz, děti cestující s rodičem musí mít vlastní cestovní doklad

Informace o dokladech nutných pro vstup se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu. Pro ostatní účely vstupu a pobytu nebo pro vstup za účelem turistiky s pobytem přesahujícím 30 dnů je nutné žádat o vízum.

Očkování

Povinné

  • není povinné

Doporučené

  • doporučuje se vakcinace proti žloutence typu A i B a tetanu

Bezpečnost

Itálie, stejně jako většina evropských států, je relativně bezpečnou zemí. Přesto je zde třeba počítat s určitou mírou obecné kriminality především v turistických oblastech a dbát zvýšené opatrnosti na osobní věci a ostatní cennosti. Prosím nenechávejte osobní věci bez dozoru a pokud je to možné používejte hotelový trezor.

Pobytová taxa

Na mnoha turisticky oblíbených místech a v italských městech je vybírána povinná pobytová taxa, kterou schválila Italská vláda. Taxa se hradí na místě po příjezdu v daném ubytovacích zařízení. Její výše se odvíjí od kategorie daného ubytování a pohybuje se v rozmezí cca 1 - 5 EUR/os./den.
Appia travel © 2017 - 2024 Všechna práva vyhrazena
Vytvořil: Reklalink s.r.o.