Maďarsko - lázně

  Zájezdy na míru  >  Evropa  >  Maďarsko - lázně

Maďarsko je právem nazýváno " Zemí lázní". Odpočiňte si od všedních dní stejně jako ve starověku Římané, kteří si nedokázali představit svůj každodenní život bez lázní.

 

Tradice lázeňství

 

Byli to právě Římané, kteří si na území dnešního Maďarska založili provincii Pannoniu s centrem Aquincum ( část dnešní Budapešti). Maďaři tak zdědili po Římanech tradici lázeňství, které je věhlasné po celém světě.

Bükfürdő - lázně

Nedaleko rakouských hranic leží Bükfürdő. Při hledání ropy se zde v 50. letech minulého století našla léčivá termální voda, která obyvatelům města doslova změnila život. Dnes jsou tyto lázně jedny z nejnavštěvovanějších a nejznámějších v Evropě. Kromě lázní a saun v komplexu najdete i Lékařské wellness středisko, 32 bazénů včetné plaveckých, zážitkových a brouzdališť pro děti. Ve městě samotném jistě využijete kvalitních podmínek pro cykloturistiku, golfového hřiště a jiných sportovních hřišť. Město je rovněž východiskem pro návštěvu dalších turisticky atraktivních míst, např. Szombathely (25 km), Kőszeg (25 km), Holdfényliget (Gyöngyösfalu - 28 km), Sopron (45 km).

Sárvár - lázně

 

Sárvár, nacházející se 120 kilometrů od Vídně a 190 km od Budapešti, je malé příjemné Městečko, bohaté na památky a turistické pozoruhodnosti. Byly založeny po objevení zdejších horkých pramenů. Ty obsahují alkalie, chloridy, bróm, jód a četné stopové prvky. Odpařený solný roztok se používá pro léčení astmatu a chorob horních dýchacích cest. Koupání pak uleví při chorobách pohybového ústrojí, revmatismu, neplodnosti, při léčbě pooperačních stavů a potížích vegetativního nervového systému. Součástí lázní je i moderní vnitřní i venkovní aquapark, což dělá místo celoročně atraktivní i pro rodinnnou dovolenou. V Sárváru se nachází řada hotelů různého standardu. V posledních letech je to velmi oblíbená lokalita pro dovolenou v Maďarsku. Kromě relaxu v léčivé vodě a popíjení minerálky doporučujeme navštívit pevnost, která stála u zrodu obce - Blatný nebo Blátivý hrad. Pro dnešní sárvárský zámek se již tento název moc nehodí. Překrásné interiéry jsou dílem rodu Nádasdyů. V Muzeu Ference Nádasdyho zde najdete i několik zmínek o jeho paní, neslavně proslulé hraběnce Báthoryové.

 

 

od 4890 kč os. / 4 dny vč.all inclusive
Bükfürdo lázně
pobyt s all inclusive
Appia travel © 2017 - 2024 Všechna práva vyhrazena
Vytvořil: Reklalink s.r.o.