Řecko - Peloponés

antická historie na dosah
  Zájezdy na míru  >  Evropa  >  Řecko - Peloponés

Chcete objevovat řeckou historii sahající až do dob hluboko před naším letopočtem a vychutnávat si středomořskou kuchyň v kombinaci s odpočinkem na krásných písčitých plážích? Navštivte s námi poloostrov Peloponés, místo s největší koncentrací antických památek a zároveň místo málo zasažené masivním turistickým ruchem.

TOP výlety

Základní charakteristika

Řecký poloostrov Peloponés je bohatý na řadu archeologických, kulturních, náboženských a přírodních památek. Leží na jihu Balkánského poloostrova a najdete zde řadu antických památek s kořeny sahajícími hluboko před naším letopočtem. Důkazy o existenci starověkého palácového města z dob 2 tisíce let př. n. l. se dochovali v Mykénách. Neméně známý je rovněž starověký amfiteátr v Epidauru.

Hlavní město Athény
Jazyk Úředním jazykem je řečtina.
Náboženství Převážná většina Řeků vyznává křesťanství a hlásí se k ortodoxní víře. Jde o východní křesťanství, které silně ovlivňuje život místních obyvatel a týká se především dodržování tradic a oslav křesťanských svátků.
Měna Euro
Časový posun 0 hodin

Největším městem poloostrova je přístavní město Pátrai. Poloostrov se dělí do tří krajů: Peloponés, Attika a západní Řecko. S pevninou ho spojuje Korintská šíje prokopaná Korintským průplavem a most Rio-Antirio.
Kraj Peloponés je jedním ze 13 krajů Řecka a mezi jeho největší města patří Nafplio, Tripoli, Korinth, Sparta a Kalamata. Peloponés je oproti jiným řeckým oblastem méně zasažena masovou turistikou a tak je ideálním místem ke strávení klidné a příjemné dovolené u moře s možností objevování historické kultury této země. Krom řady památek má Řecko i svoji tradiční architekturu a kuchyni. Řecká kuchyně je typicky středomořského rázu a patří do ní zdravá kuchyně bohatá na zeleninu, mořské plody a všudypřítomný olivový olej. K tradičním jídlům patří např. suvlaki (špíz s rajčaty) a gyros, mussaka (zapékaný lilek s rajčatovou omáčkou), nejrůznější sýry (např. feta), ryby a mořští živočichové, saláty a různé druhy omáček (nejznámější je tzaziki). Oblíbeným řeckým nápojem je frapé a mezi tradiční alkoholické nápoje patří ouzo nebo metaxa. Řekové milují hudbu a tanec. Oboje patří neodmyslitelně k jejich životu. Nejpopulárnějších žánrem je lidová hudba a hudba z ní vycházející.

Zobrazit více

Hlavní sezóna

červen - září

Nejvhodnější doba

Podnebí na poloostrově Peloponés je středomořského rázu se suchým a horkým létem, kdy teploty dosahují i nad 30°C. Pro teplé prosluněné dovolené, s minimálním množstvím srážek a jasnou oblohou, je vhodné vycestovat do Řecka v období cca od půlky června do poloviny září, kdy je zde hlavní sezóna. Vhodnou dobou pro cesty sem je však celá sezóna a to od dubna do října, kdy měsíce duben, květen a říjen jsou vhodné především pro poznávací pobyty.

Doklady

  • Řecko je členským státem Evropské unie. Pro cesty postačí cestovní pas nebo občanský průkaz, děti cestující s rodičem musí mít vlastní cestovní doklad.

Očkování

Povinné

  • není povinné

Doporučené

  • doporučuje se vakcinace proti žloutence typu A i B a tetanu

Bezpečnost

Řecko, stejně jako většina evropských států, je relativně bezpečnou zemí. Přesto je zde třeba počítat s určitou mírou obecné kriminality především v turistických oblastech a dbát zvýšené opatrnosti na osobní věci a ostatní cennosti.

Appia travel © 2017 - 2024 Všechna práva vyhrazena
Vytvořil: Reklalink s.r.o.