Malajsie

  Zájezdy na míru  >  Asie a Blízký východ  >  Malajsie

Poznávání Jihovýchodní Asie s exotickou dovolenou u moře. Vydejte se s námi do “Lvího města”, do jednoho z největších přístavů na světě. Objevujte krásy koloniální starobylé Melaky a poté moderního Kuala Lumpur s dominantou dvojčat Petronas Tower. Osvěžte se příjemným klima v Cameron Highlands, známým zářivě zelenými čajovými plantážemi. Nebo jen podlehněte kouzlu ostrova Langkawi, nenápadného ráje v Andamanském moři.

TOP výlety

Základní charakteristika

Malajsie byla a stále je jedním z nejúspěšnějších asijských ekonomických tygrů. V posledních desetiletích se ekonomická úroveň země zvedla mnohonásobně a to hlavně díky pracovitosti místních lidí a vládě, podporující příliv investic. Malajsie má na rozdíl od jiných zemí v oblasti štěstí i v tom, že těží ropu, což je další zdroj financí. Pro návštěvníka je výhodou to, že mnoho věcí funguje tak jak je z Evropy zvyklý. Výborná doprava, služby, infrastruktura. A k tomu exotický nádech, který dotváří místní kultura, kterou ani ekonomický boom nezničil.

Hlavní město Kuala Lumpur
Jazyk malajština
Náboženství muslimové 60,4 %, buddhisté 19,2 %, křesťané 9,1 %, hinduisté 6,3 %
Časový posun + 6 hodiny (+7 hodiny v zimním čase)

Malajsie se může pochlubit i dlouhou historií. Koloniální města Melaka či ostrov Penang tuto historii dokládají. Malajsie ležela na obchodních trasách mezi Evropou a dálnou Asií a byla v centru zájmu jak Portugalců, Britů a Holanďanů, tak i Číňanů a Arabů, kteří sem přivezli islám, který zde zdomácněl a je zde dnes nejrozšířenějším náboženstvím. Nejenom historií se můžeme při návštěvě Malajsie kochat. Ultramoderní hlavní město Kuala Lumpur je dobrým protikladem ke koloniálním palácům. Vždyť zde stojí jedny z nejvyšších budov světa Petronas Twin Towers.

Zobrazit více

Hlavní sezóna

po celý rok (jen se poraďte o oblasti)

Nejvhodnější doba

V Malajsii je teplo a vlhko po celý rok. Do Malajsie se tak dá příjemně cestovat po celý rok. Rozdíl mezi počasím v období hlavní dešťové sezóny mezi říjnem a dubnem a zbytkem roku totiž není příliš výrazný ve většině Malajsie. Výjimku představuje pouze již zmiňované východní pobřeží Malajského poloostrova, kde od listopadu do poloviny února můžeme hovořit o monzunovém období dešťů. Západní pobřeží má však v tomto období jiné počasí.Ani v období dešťů není potřeba se vyhýbat zájezdům do této ostrovní země, neboť prší jen v podvečer nebo ve večerních hodinách. Déšť je teplý a přináší příjemné osvěžení vzduchu.

Doklady

  • 90 dní bez víza, platnost pasu alespoň 6 měsíců po návratu

Informace o dokladech nutných pro vstup se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.

Očkování

Povinné

  • není povinné

Doporučené

  • doporučujeme (žloutenka A i B, tetanus, břišní tyfus)

Bezpečnost

Malajsie je poměrně bezpečnou zemí, tedy by neměly hrozit nějaké větší problémy, i když vše vyloučit nelze nikdy nic a nikde. Každopádně s vědomím toho, že se jedná o muslimskou zemi, byste měli dodržovat základní bezpečnostní pravidla, jako jsou u žen nevyzývavé oblečení, nevyzývavé chování, eliminujte intimní kontakty na veřejnosti, ženy by neměly chodit sami apod..

Appia travel © 2017 - 2024 Všechna práva vyhrazena
Vytvořil: Reklalink s.r.o.