Singapur

  Zájezdy na míru  >  Asie a Blízký východ  >  Singapur

Na této cestě, kde se spojuje poznávání Jihovýchodní Asie s exotickou dovolenou u moře, navštívíte Singapur a Malajsii. Vydejte se s námi do “Lvího města”, které je státem a městem v jednom a zároveň jedním z největších přístavů na světě. Udělejte si dvou až třídenní zastávku ve mětě, které se stalo ekonomickým zázrakem posledního desetiletí.

TOP výlety

Základní charakteristika

Singapur Singapur je malý ostrov na konci Malajského poloostrova. O co je menší rozlohou, o to větší význam má v Asijské ekonomice. Je to hlavně centrum obchodu a bankovnictví a také centrum moderních technologií a výzkumu. Tohoto významu Singapur získal díky tvrdé práci svých obyvatel a také efektivní vlády, která podporovala rozvoj malého městského státu.

Hlavní město Singapur
Jazyk čínština (úřední), malajština (úřední a státní), tamilština (úřední), angličtina (úřední)
Náboženství buddhisté (Číňané), muslimové (Malajci), křesťané, hinduisté, sikhové, taoisté, konfuciáni
Časový posun časový posun je +6 hodin během letního a +7 během zimního času.

Singapur byl původně britský přístav a již v koloniálních časech to bylo významné obchodní místo. Po druhé světové válce získal Singapur v roce 1959 nezávislost.  Následně se v roce 1963 připojil do Malajské federace, aby ji za 2 roky opustil a zůstal definitivně nezávislý.  Podpora obchodu, turistiky a rozvoj průmyslu přinesl městu bohatství a nahradil ekonomické ztráty způsobené zrušením Britských vojenských základem.  Singapur je dnes v oblasti Jihovýchodní Asie malým zázrakem. Čisté velkoměsto s fungující infrastrukturou, fungujícími službami, milými lidmi. Návštěvník může obdivovat moderní a odvážnou architekturu, nebo naopak zajít do tradiční čínské čtvrti a nasát zdejší atmosféru. Indové žijící v Singapuru se dají navštívit ve čtvrti nazývané Malá Indie. Arabská komunita žije kolem Arabské ulice. Známé jsou Singapurské obchodní komplexy, kam míří mnoho turistů za vidinou výhodných nákupů. Odpočívat se dá v zábavním komplexu Sentosa či zajít pozorovat zvířata do Singapurské ZOO, kde je k vidění mnoho vzácných a ohrožených druhů.

Zobrazit více

Hlavní sezóna

po celý rok

Nejvhodnější doba

Singapur navštivte kdykoliv. Monzunová sezona sice přichází od listopadu do ledna. Prakticky to však neznamená naprosto nic a počasí zůstává po celý rok podobné. Průměrné srážky se mimo sezonu mohou měnit max. o 5 %.

Doklady

  • občané České republiky mohou cestovat na území Singapuru bez víz po dobu 90 dní.

Informace o dokladech nutných pro vstup se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.

Očkování

Povinné

  • není povinné

Doporučené

  • doporučujeme žloutenku A i B, tetanus, břišní tyfus

Bezpečnost

Singapur je relativně bezpečnou zemí, podobně jako ve většině východoasijských států. Je možno se bez problémů pohybovat po ulici ve dne i v noci, riziko přepadení nebo kapesní krádeže je menší než v ČR. Přesto se doporučuje bezpečnostní rizika nepodceňovat.

Appia travel © 2017 - 2024 Všechna práva vyhrazena
Vytvořil: Reklalink s.r.o.