Madeira

subtropický ráj v Atlantiku
  Zájezdy na míru  >  Evropa  >  Madeira

Madeira se po celý rok vyznačuje příjemným klima s průměrnými teplotami 25°C v létě a 17°C v zimě. Díky golfskému proudu je teplota vody průměrně 22°C v létě a 18°C v zimě. Ostrov sopečného původu vyniká svou pestrou přírodou, přátelskou atmosférou a pohostinností. Madeira je protkána sítí zavlažovacích kanálů - levád, jejichž délka přesahuje 2000 km. Levády přivádějí vodu ze srážkově bohatého severu na zemědělský jih. Madeira je také bohatá na unikátní flóru. Příroda Vás na tomto krásném ostrově doslova pohltí.

TOP výlety

Základní charakteristika

Souostroví, patřící Portugalsku, se nachází v africké desce v Atlantském oceánu mezi 30° a 33° severní šířky, v podstatě ve stejné zeměpisné šířce jako Casablanca, 978 km jihozápadně od Lisabonu, asi 700 km západně od afrického pobřeží a 450 km severně od pobřeží Kanárských ostrovů.

Toto souostroví tvoří ostrov Madeira s rozlohou 740,7 km², Porto Santo s rozlohou 42,5 km², ostrovy Desertas o celkové ploše 14,2 km² se třemi neobývanými ostrovy a ostrovy Selvagens, jejichž soubor 3 ostrovů a šestnácti neobývaných ostrůvků tvoří oblast 3,6 km². Z osmi ostrovů jsou obývané pouze dva největší (Madeira a Porto Santo) a jsou přístupné prostřednictvím letišť ve Funchalu a Porto Santu.

Hlavní město Funchal
Jazyk portugalština
Náboženství římskokatolické
Měna euro
Časový posun -1 hodina

Ostrov Madeira má velmi drsný terén, nejvyšší bod je Pico Ruivo (1862 m), Pico das Torres (1851 m) a Pico do Arieiro (1818 m), třetí, čtvrtý a pátý nejvyšší bod Portugalska . Na severním pobřeží dominují vysoké útesy a v západní části ostrova se nachází oblast Paul de Serra s nadmořskou výškou mezi 1 300 a 1 500 m. Autonomní oblast Madeiry má asi 270 000 obyvatel a hustotu obyvatelstva 334,5 obyv. na km². Přes tuto hustotu obyvatelstva, která je vyšší než celostátní průměr, žije 75% obyvatel Madeiry pouze na 35% území, zejména na jižním pobřeží. Toto je místo, kde se nachází Funchal, hlavní město Madeiry, s 45% populace (130 000 obyvatel) s počtem obyvatel 1 500 obyvatel / km². Právě zde se nachází většina hotelů.

Zobrazit více

Hlavní sezóna

Nejvhodnější doba

Ostrovu se přezdívá “ostrov věčného jara “. Velkých výkyvů počasí se tady nedočkáte. Léto je teplé, slunečné, ale ne extrémně horké. Teploty kolem pětadvaceti. Můžeme ho přirovnat k období přechodu jara v letní horka v Česku. Zimy jsou mírné, připomínající brzké jaro u nás.

Doklady

  • platný cestovní pas nebo občanský průkaz

Informace o dokladech nutných pro vstup se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.

Očkování

Povinné

  • není povinné

Bezpečnost

O Madeiře se dá říci, že je to bezpečné místo. Ve městech i odlehlejších místech, na plážích, či v horách je bezpečno.

Appia travel © 2017 - 2024 Všechna práva vyhrazena
Vytvořil: Reklalink s.r.o.