Španělsko

až 360 slunečných dnů v roce
  Zájezdy na míru  >  Evropa  >  Španělsko

Španělsko je oblíbené pro své bohaté a členité pobřeží, čisté moře a navíc zde panuje až 360 slunečných dní v roce. Díky širokým písčitým plážím je oblíbené nejen u rodin s dětmi, ale i mezi milovníky surfingu a kitingu. Díky nepřebernému množství zábavy a sportovního vyžití na plážích i mimo něj, bohaté historii a výborné gastronomii je oblíbeným místem všech turistů.

Základní charakteristika

Španělsko, nebo-li Španělské království, je státem jihozápadní Evropy a leží na Pyrenejském poloostrově. Sousedí s Portugalskem, Francií a Andorrou. Z jihu je omýváno Středozemním mořem, na západě Atlantským oceánem a na severu se nachází Biskajský záliv.

Hlavní město Madrid
Jazyk španělština
Náboženství katolické
Měna euro
Časový posun 0 hodin

Na Severu země jsou silné větry a proto je tato část velmi oblíbená mezi surfaři a milovníky podobných vodních sportů např. kitingu. Jižní pobřeží patří k oblíbeným místům ke strávení příjemné dovolené u moře, a to jak na známém pobřeží Costa Brava, Costa Maresme či Costa Dorada, ale i jižněji na Costa Blanca, Costa del Sol nebo Costa de la Luz. Mezi oblíbená místa turistů patří dozajista i hlavní město Španělska Madrid a další velké metropole jako jsou především Barcelona, Valencie nebo Sevilla. Mezi historické památky a místa, která byste při návštěvě Španělska určitě měli navštívit patří např. slavná nákupní třída Gran Via v Madridu, barcelonská Basilika Sagrada Familia nebo Park Güell od umělce A. Gaudího, pískovcové pohoří Montserrat v Katalánsku, historické centrum Cordóby, nádherná zahrada Alhambra v Granadě a městečko Rondo v Andalusii nebo nejjižnější část země přístavní město Gibraltar a jeho krápníkové jeskyně Saint Migel. A mnoho dalších památek, historických míst a přírodních parků.

Zobrazit více

Hlavní sezóna

duben - říjen

Nejvhodnější doba

Španělsko díky své poloze na jihu evropského kontinentu nabízí velmi teplé klima a ideální podmínky ke slunné dovolené. Nejvhodnější dobou pro pobyty na pobřeží jsou měsíce od dubna do října, kdy se na jihu průměrné teploty pohybují od 23°C do 30°C. Severní pobřeží pak nabízí teploty od 15°C a maxima zde v létě dosahují 23 - 25°C a to především díky chladnému větru od oceánu, který ale zas vytváří skvělé podmínky pro surfaře. Nejtepleji je na jihu v Andalusii, kde se teploty pohybují celoročně od 18°C do 33°C.

Doklady

  • cestovní pas nebo pro občany ČR i občanský průkaz, děti cestující s rodičem musí mít vlastní cestovní doklad

Informace o dokladech nutných pro vstup se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu. Pro ostatní účely vstupu a pobytu nebo pro vstup za účelem turistiky s pobytem přesahujícím 30 dnů je nutné žádat o vízum.

Očkování

Povinné

  • není povinné

Doporučené

  • doporučuje se vakcinace proti žloutence typu A i B a tetanu

Bezpečnost

Španělsko je relativně bezpečnou zemí. Přesto je zde třeba počítat s určitou mírou obecné kriminality především v turistických oblastech a na plážích. Je třeba dbát zvýšené opatrnosti na osobní věci a ostatní cennosti, dávat si pozor na kapsářství a nekalé obchodní praktiky, např. při prodeji květin či prokazování totožnosti falešnému policistovi.

Appia travel © 2017 - 2024 Všechna práva vyhrazena
Vytvořil: Reklalink s.r.o.