Egypt

potápění v Rudém moři
  Zájezdy na míru  >  Afrika  >  Egypt

Egypt ročně láká nespočet turistů, kteří sem cestují především za tisíce let starými památkami a za objevováním pobřeží Rudého moře. Jeho barevný podmořský život uchvátí nejednoho milovníka šnorchlování a potápění.

TOP výlety

Základní charakteristika

Egypt, oficiálně Egyptská arabská republika, je arabský stát ležící v severovýchodní Africe na pomezí s jihozápadní Asií. Fyzicky tvoří východní část Sahary a proto je zde velmi teplé podnebí celoročně zde panují vysoké teploty. Celé východní pobřeží a pobřeží Sinajského poloostrova se nachází u Rudého moře, které je díky bohaté míře útesů s korálovým podložím vhodné nejen ke šnorchlování, ale především i k potápění. Egypt je velmi bohatý na památky a turisty sem krom výborných podmínek k potápění láká řada tisíce let dochovaných památek, především pyramidy a Velká sfinga v Gíze, Údolí králů v Luxoru, chrám Abú Simbel a další.

Hlavní město Káhira
Jazyk Úředním jazykem je arabština. V přímořských letoviscích se domluvíte i anglicky.
Náboženství Nejrozšířenějším náboženstvím v Egyptě je Islám, ke kterému se hlásí přes 85% obyvatelstva. Drtivá většina z nich patří k tzv. sunnitům. Dalším rozšířeným náboženstvím je křesťanství, k němuž se hlásí cca 10% obyvatel. Zbytek jsou menšinová náboženství v zastoupení např. judaismu a dalších.
Měna Egyptská libra, platit lze i EUR nebo USD
Časový posun 0 hodin (v letním čase), + 1 hodina (v zimním čase)

Severní pobřeží Egypta lemuje Středozemní moře a najdete zde např. Alexandrii, druhé největší město po Káhiře. K Egyptu patří i Sinajský poloostrov, který se rozprostírá na severozápadní části Egypta a z jedné strany je ohraničen Suezským a z druhé strany Akabským zálivem. Má velmi hornatý povrch a najdete zde nejvyšší horu Egypta, Horu sv. Kateřiny s nadmořskou výškou dosahující až přes 2600 m.

Zobrazit více

Hlavní sezóna

březen – květen a září - listopad

Nejvhodnější doba

Cestovat se dá celoročně, ale hlavní sezóna a nejvhodnější doba pro cestování je je od března do května a od září do listopadu, kdy se průměrné teploty pohybují od 26°C do 29°C. V letních měsících od června do srpna se zde teploty pohybují až ke 33°C resp. 34°C. V zimním období zde teploty neklesají pod 17°C a nejvyšší teploty mohou dosahovat az 25°C. Egypt je jednou z nejslunnějších a nejsušších zemí světa, avšak při pobytu u Rudého moře zde vane vlhký vítr, díky kterému jsou vysoká horka snesitelnější.

Doklady

  • Platný cestovní pas s dobou platnosti min. 6 měsíců od vstupu do země. Pro vstup do země je potřeba vízum, které si turisté zajistí buď předem na příslušném zastupitelském orgánu, nebo ho dostanou po příletu na letišti. Vízum stojí cca 25 USD.

Informace o dokladech nutných pro vstup se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu. Pro ostatní účely vstupu a pobytu nebo pro vstup za účelem turistiky s pobytem přesahujícím 30 dnů je nutné žádat o vízum.

Očkování

Povinné

  • není povinné

Doporučené

  • doporučuje se vakcinace proti žloutence typu A i B a tetanu

Bezpečnost

Pro cesty v oblasti cestovního ruchu u Rudého moře je bezpečnost země stabilizována a turistům nehrozí žádná velká nebezpečí. Doporučuje se však necestovat samostatně mimo resort, ale využívat cest a výletů místních organizací.

Appia travel © 2017 - 2024 Všechna práva vyhrazena
Vytvořil: Reklalink s.r.o.