Seychely

exotická dovolená na míru
  Zájezdy na míru  >  Afrika  >  Seychely

Seychely a jeho celé souostroví patří mezi jedno z nejhezčích míst na této planetě. Typické žulové kameny, nádherné bílé pláže s průzračnou vodou vybízející k potápění i šnorchlování, ohromné želvy a především romantické pláže lemované vysokými palmami, to vše dělá z tohoto místa opravdový ráj na zemi. Nevíte kam na svatební cestu, nebo na romantickou dovolenou? Chcete si zahrát golf nebo se potápět? Napište nám a mi vám to ušijeme na míru, dovolenou právě pro vás...

TOP výlety

Základní charakteristika

Seychely jsou souostroví 115 ostrovů a ostrůvky ležící v Indickém oceánu, ležící východně od Afriky a severovýchodně od Madagaskaru. Jde o tropický ráj na zemi, pro který jsou typické jeho žulové balvany a hlavně krásné bílé písčité pláže s průzračně čistou vodou, tropické zahrady s vysokými palmami a panenskou přírodu. Seychely jsou díky nádhernému moři ideálním místem pro luxusní dovolenou a zároveň vytváří skvělé podmínky pro potápění a šnorchlování. Jsou též oblíbeným místem pro svatební cesty nebo pro golfisty.

Hlavní město Victoria
Jazyk Úředními jazyky jsou seychelská kreolština, francouzština a angličtina.
Náboženství Převažuje zde římskokatolické. Zbytek obyvatel jsou anglikáni, křesťané a ostatní.
Měna Místní měnou je seychelská rupie (SCR). Ta se dále dělí na 100 centů a aktuální kurzovní lístek pro 1 SCR = 1,64 Kč. Vyměnit peníze jde v hotelových recepcích, ale i ve směnárnách a bankách na ostrovech Mahé, Praslin a La Digue. Pozor na černý trh, je nelegální a vystavili byste se tak riziku trestního stíhání. Doporučuje se mít sebou i dostatek bankovek nižších hodnot v EUR, USD nebo GBP (libry) na úhradu výletů, vstupů, zapůjčení auta a další fakultativní služby. Místní měnou se platí především v obchodech a restauracích. Lze platit i platebními kartami.
Časový posun + 2 hod v letním čase, + 3 hod v zimním čase

Největší a hlavní ostrov Mahé nabízí navíc ideální podmínky pro krásnou exotickou dovolenou. Jih ostrova je klidnější a tak doporučujeme všem, kteří se chtějí vyhnout turistické mase na severu. Je zde spousta krásných písčitých pláží vhodných k potápění a šnorchlování. Sever a střed ostrova je hornatější a vhodný třeba pro pěší turistiku. Nejvyšší horou ostrova i celého souostroví je Morne Seychellois s nadm. výškou 905 m. Najdete zde hlavní město Victoria a mezinárodní letiště. Na severním pobřeží leží 3 km dlouhá pláž Beau Vallon Bay – nejdelší pláž celého souostroví Seychely.

Při pobytu na ostrově doporučujeme využít z nabídky výletů na ostatní ostrovy. Druhým největším ostrovem souostroví je Praslin, který leží cca 50 km od břehů hlavního ostrova Mahé. Mezi další turisty oblíbeným místem je ostrůvek La Digue, který několikrát získal označení nejromantičtějšího ostrova planety. Najdete zde jednu z nejhezčích a nejfotografovanějších pláží světa a také zde sídlí prezident. Jezdí se zde především na jízdních kolech.

Ostrovy krom potápění, šnorchlování, windsurfingu, plachtění a dalších vodních sportů a pěší turistiky, nabízejí též ideální podmínky pro golfisty a to díky 9ti-jamkovému hřišti na ostrově Mahé a 18ti-jamkovému na ostrově Praslin.

Zobrazit více

Hlavní sezóna

březen - duben

Nejvhodnější doba

Seychely jsou tropickým rájem, kam se dá cestovat celoročně, jelikož teploty zde začínají na 22 °C a více. Mezi nejteplejší měsíce patří březen a duben, kdy jsou teploty nejvyšší a dosahují okolo 28 - 30 °C, voda má v tu dobu teplotu okolo 27 °C. Mezi velmi teplé období patří i listopad až únor, ale v té době je zde i největší pravděpodobnost monzunových dešťů. Mezi nejsušší období pak patří květen – září (vhodné např. pro pěší turistiku). Nejchladnějším obdobím je pak léto a to měsíce červenec a srpen s teplotami okolo 22 °C. Pokud se chcete na Seychelách především potápět a využívat dalších vodních sportů, doporučuje se přechodné období konec dubna a listopadu, kdy je moře nejklidnější a je zde dobrá viditelnost.

Doklady

  • Platný cestovní pas po dobu pobytu. Občané ČR mohou pobývat na území souostroví Seychely bez víz maximálně po dobu 3 měsíců. Vstupní povolení se uděluje při příletu do země zdarma na letišti, cestující se musí prokázat těmito doklady: platný cestovní pas, zpáteční letenka, voucher na ubytování, dostatek finančních prostředků k pokrytí nákladů pobytu.

Informace o dokladech nutných pro vstup se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu. Pro ostatní účely vstupu a pobytu nebo pro vstup za účelem turistiky s pobytem přesahujícím 30 dnů je nutné žádat o vízum.

Očkování

Povinné

  • není povinné

Doporučené

  • doporučuje se vakcinace proti žloutence typu A i B a tetanu. Při cestě do určitých oblastí je doporučeno očkování proti břišnímu tyfu a pokud přijdete do styku s volně žijícími zvířaty, nezapomeňte na vakcinaci proti vzteklině. Při vstupu na ostrov je vyžadováno očkování proti žluté zimnici u osob, které v posledních 6 dnech pobývaly v zemi, kde se žlutá zimnice vyskytuje.

Bezpečnost

Seychely paří mezi bezpečné země, kde je kriminalita velmi nízká. Doporučujeme však dodržovat základní pravidla jako např. nechávat osobní věci a cennosti bez dozoru (raději je nechte v hotelovém trezoru), nechodit do chudších městských čtvrtí a na opuštěné nehlídané pláže, především po setmění.

Appia travel © 2017 - 2024 Všechna práva vyhrazena
Vytvořil: Reklalink s.r.o.