Mauricius

kousek ráje uprostřed Indického oceánu
  Zájezdy na míru  >  Afrika  >  Mauricius

Chtěli byste si užít opravdový odpočinek v ráji nebo naopak zažít nezapomenutelnou aktivní dovolenou, naplánovat obchodní cestu či romantické líbánky v exotice? Vydejte se s námi na Mauricius, malý kousek ráje uprostřed Indického oceánu, kde zažijete právě to co hledáte!

TOP výlety

Základní charakteristika

Mauricius je oblíbený mezi turisty především díky krásným plážím s jemným bílým a zlatým pískem, nádherně průzračnou vodou s bohatým podmořským životem a barevnými korály a původní krajinou scenérií zelených pralesů s vodopády. Turisty sem láká i pohodová atmosféra, jež je zde cítit na každém kroku.

Hlavní město Port Louis
Jazyk Oficiálním úředním jazykem je angličtina. Nejvíce obyvatel však používá kreolštinu (základy francouzštiny), kterou většina obyvatel považuje za svůj mateřský jazyk. V médiích dominuje spisovná francouzština. Dorozumíte se zde především francouzsky, ale i anglicky.
Náboženství Skoro polovina obyvatel jsou hinduisté. Zbytek jsou z větší části křesťané, poté muslimové, ateisté a protestanti.
Měna Povinná směna valut není zde zavedena. Je možné směnit v místních bankách EUR nebo USD za místní měnu, mauricijskou rupii (MUR). Ta se dále dělí na 100 centů a aktuální kurzovní lístek pro 1 MUR = 0,64 Kč. Kurzovní lístek na ostrově stanovuje vláda, a proto je ve všech bankách a směnárnách kurz stejný. Ve většině obchodů, barů a restaurací se však dá platit kreditní kartou.
Časový posun + 2 hod v letním čase, + 3 hod v zimním čase

Mauricius je ostrovní stát ležící společné s Reunionem v Indickém oceánu východně od Madagaskaru. Tvoří ho hlavní ostrov Mauricius, ostrov Rodrigues a několik menších ostrovů. Hlavní ostrov je lemován korálovými útesy kolem téměř celého pobřeží o délce cca 330 km. Ty zabraňují velkým vlnám a díky tomu je Mauricius ideálním místem ke šnorchlování.
O historii Mauricius se dovíte více v historickém muzeu v Mahébourgu. Milovníci flóry a všeho kolem rostlin by měli navštívit botanickou zahradu Sir Seewoosagur Ramgoolam v Pamplemousses, kde byla také postavena první továrna na zpracování cukrové třtiny na ostrově. Mauricius proslul právě výrobou třtinových rumů nebo také modelací starých lodí vytvořených podle původních plánů. Z ostrova si dovezete krásně zdobené šaty, různé pletené textilie, šperky, proutěné a hrnčířské zboží nebo všelijaké mořské suvenýry. Ostrovní kuchyně čerpá hlavně z místních mořských plodů, ryb a zdejšího ovoce. Je velmi ovlivněna indickou kuchyní, proto očekávejte kořeněné a ostré pokrmy s všudypřítomným chilli.

Zobrazit více

Hlavní sezóna

září – leden

Nejvhodnější doba

Mauricius se těší celoročnímu teplému počasí, kde teploty zřídka kdy klesají pod 20°C. Léto zde začíná v září a nejteplejší počasí přetrvává až do dubna. Nejvyšších teplot okolo 28 až 31°C ostrov dosahuje od ledna do března, ale velmi teplé počasí doprovází déšť a občasné cyklony. Duben a květen patří k teplejším měsícům s teplotou okolo 25 až 28°C a je zde i pravděpodobnost nižších srážek. Během našeho léta od června do srpna se denní teplota na ostrově pohybuje okolo 24°C v noci pak okolo 16°C. Relativně teplé počasí však doprovází silný vítr od jihovýchodu a proto je vhodnější navštívit v těchto měsících spíše severní a západní část ostrova. Od září do ledna na Mauriciu začíná pravé léto, které je spíše suché a lze očekávat méně srážek. Dny se prodlužují a voda se ohřívá. Teplota vody v mauricijských lagunách dosahuje až 28°C (prosinec – únor) a udržuje si stálou teplotu od 22°C (červenec – srpen). Čím je laguna mělčí tím je voda samozřejmě teplejší.

Doklady

  • platný cestovní pas, občané ČR mohou pobývat na území Mauricia bez víz maximálně po dobu 3 měsíců během šestiměsíčního období, které se počítá od prvního data vstupu na Mauricius

Informace o dokladech nutných pro vstup se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu. Pro ostatní účely vstupu a pobytu nebo pro vstup za účelem turistiky s pobytem přesahujícím 30 dnů je nutné žádat o vízum.

Očkování

Povinné

  • není povinné

Doporučené

  • doporučuje se vakcinace proti žloutence typu A i B a tetanu. Při cestě do určitých oblastí je doporučeno očkování proti břišnímu tyfu a pokud přijdete do styku s volně žijícími zvířaty, nezapomeňte na vakcinaci proti vzteklině.

Bezpečnost

Kriminalita je zde nízká, avšak doporučuje se dodržovat základní pravidla jako např. nechávat cennosti na hotelu v trezoru, nechodit do chudších městských čtvrtí a na opuštěné nehlídané pláže, především po setmění.

Appia travel © 2017 - 2024 Všechna práva vyhrazena
Vytvořil: Reklalink s.r.o.