Vietnam

  Zájezdy na míru  >  Asie a Blízký východ  >  Vietnam

Vydejte se s námi objevovat tuto fascinují zemi plnou kontrastů, milých lidí a nesčetných krás. Z mlhavých hor na severu až po bujná rýžová pole v deltě Mekongu, kde místní farmáři pracují v jasně zelených rýžových polích. Nechte Vietnam, bránu do Indočíny, ať Vás pohltí.

TOP výlety

Vietnam nadchne každého cestovatele. V mozaice pestrosti této exotické země samozřejmě nemůžeme zapomenout na úchvatné písečné pláže poblíž Hoi An nebo na ostrově Phu Quoc v Thajském zálivu, které ocení nejen milovníci odpočinku, ale i cestovatelé na poznávacím okruhu. Vydejte se s námi objevovat tuto fascinují zemi plnou kontrastů, milých lidí a nesčetných krás. Pokud byste chtěli nahlédnout do tajemného chrámového komplexu Angkor Wat v Kambodži, rádi Vám přání splníme rozšířením cesty o tento historický klenot.

Základní charakteristika

Vietnam je jednoznačně exotická destinace, do které zatím neproudí davy turistů. Vzhledem k totalitnímu režimu a dlouhé době nepokojů se světu otevřela teprve nedávno. I proto zde můžete zažít zcela neobyčejnou dovolenou, která bude plná orientálních vůní, tropické přírody a občas nepochopitelných cizokrajných mravů.

Hlavní město Hanoj
Jazyk Vietnamština (úřední), angličtina (rozšířena jako druhá řeč), francouzština, čínština, a khmerština; horské jazyky (mon-khmerština) a malajština
Náboženství Buddhisté (9,3%), katolíci(6,7%), Hoa Hao (1,5%), Cao Dai (1,1%), protestanti(0,5%), muslimové (0,1%), bez vyznání (80,8%)[1]
Časový posun + 5 hod.  v době letního času , + 6 hod. v době zimního času

Jedná se o komunistický stát, který však svým obyvatelům dal volnou ruku ve vydělávání peněz. Mnozí tedy pracují v soukromém sektoru. Výměnou za tuto „svobodu“ mají zakázáno se jakkoliv vyjadřovat k politice státu.

Při pobřeží se rozkládají úzké nížiny, ve vnitrozemí se pak vypínají hory až do výšky až přes 3000 m n. m. (Fan Si Pan). Pro Vietnam je charakteristická Rudá řeka, nekonečná rýžová pole a stále zelené tropické lesy. Země leží v tropické oblasti.

Zobrazit více

Hlavní sezóna

Od listopadu do března a také červenec a srpen (v závislosti na části země)

Pokud chcete projet celou zemí od severu na jih, měli byste své plány přizpůsobit s ohledem na dvě monzumová období, která Vietnam ovlivňují, jihozápadním, přicházejícím v období od března do září, a severovýchodním od října do března.

Horký jihozápadní monzum ovlivňuje zejména deltu Mekongu a vietnamské pobřeží až po Danang, seveovýchodní monzum přináší chlad do oblasti severního  Vietnamu včetně Sapy, Hanoje, zátoky Halong a podél pobřeží až po Hue. Nejchladnějšími měsíci, provázenými hustými mlhami, jsou prosinec a leden. Nejvíce srážek v severním Vietnamu spadne od května do října, vůbec nejdeštivějším měsícem je srpen.V  centrálním Vietnamu trvá období dešťů od srpna do prosince, nejvíce srážek a následné záplavy přinášejí tajfuny, které se objevují v září a říjnu. V jižním Vietnamu období dešťů trvá od května do října , nejvíce srážek spadne v květnu. Cestování po Vietnamu je take složitější v období vietnamského nového roku Tet, na přelomu ledna a února.

Zobrazit více

Kdy cestovat do Vietnamu

Záleží na tom, jaký typ dovolené upřednostňujete. Do této oblasti se nejčastěji jezdí za relaxací na bělostných plážích, vodními sporty v čele s potápěním a za památkami. To vše lze také skloubit dohromady a obohatit o nejzajímavější kulturní akce. Pro tento mix se nejvíce hodí prosinec a leden.

Kdy relaxovat na pláži

Nejpříhodnější doba je od prosince do dubna. Úplně nejlepší je únor. Do Vietnamu nedoporučujeme cestovat v září, kdy vrcholí monzun.

Doklady

  • nutné vízum
  • pas platný 6 měsíců po návratu

Od 1.2.2017 byl spuštěn dvouletý projekt vydávání elektronických víz, o něž mohou požádat i občané ČR.

Elektronické vízum se vydává pouze k jednomu vstupu s maximální délkou platnosti do 30 dnů. Žádost je možné podat na webové stránce https://www.immigration.gov.vn, která je vedena v angličtině. Do elektronické žádosti je třeba vložit/nahrát fotografii a kopii datové stránky cestovního dokladu žadatele. Během podávání vízové žádosti je také potřeba provést platbu vízového poplatku. O žádosti má být rozhodnuto do tří pracovních dnů. Žadateli je po úspěšné registraci žádosti a zaplacení přidělen přístupový kód, který umožní vytištění víza.

Vstup do Vietnamu na základě elektronického víza bude umožněn pouze na vybraných mezinárodních hraničních přechodech (mezinárodní letiště Hanoj, Ho Či Minovo Město, Da Nang, Nha Trang, Hai Phong, Can Tho, Phu Quoc, Hue a několik přístavů a pozemních hraničních přechodů.

Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.  

Zobrazit více

Očkování

Povinné

Není

Doporučené

  • žloutenka A+B,
  • břišní tyfus
  • tetanus

Bezpečnost

Vietnam je pro turisty bezpečnou destinací. Ovšem i zde je možné se setkat s drobnými krádežemi. A to hlavně v nočních hodinách a místech s velkou koncentrací osob. Proto buďte opatrní na své osobní věci (foťáky, peněženky atd.).

od 45 000 Kč os. / 17 dní - poznávací
Úchvatný Vietnam
od severu k jihu
Appia travel © 2017 - 2024 Všechna práva vyhrazena
Vytvořil: Reklalink s.r.o.