Úchvatný Vietnam

od severu k jihu
  Zájezdy na míru  >  Asie a Blízký východ  >  Vietnam  >  Úchvatný Vietnam

Vietnam, brána do Indočíny. Krásná země, kulturně tak bohatá a tolik odlišná od naší. Země plná nádherných míst, které Vás okouzlí, ba přímo pohltí. Z mlhavých hor na severu až po bujná rýžová pole v deltě Mekongu. Farmáři pracující v jasně zelených rýžových polích. Lodě proplouvající mlhou v zálivu Halong Bay. Lidé na kolech projíždějící uzkými uličkami staré čtvrti v Hanoji. Vietnam nadchne každého cestovatele.


Momentky z cesty

 

 • z mlhavých hor severu až po rýžová pole v deltě Mekongu
 • pulzující města s bohatou historií a kulturou
 • nekonečné úchvatné písečné pláže s bílých a žlutým pískem
 • putování za horskými kmeny Hmongů a Dzao
 • nezapomenutelná romantická plavba zátokou Halong Bay 

 


Program zájezdu

Příjezd
 
Den první

příjezd do Hanoje, půldenní okruh po Hanoji

Den druhý

HANOJ, návštěva historických a důležitých míst v Hanoji - Ho Či Minovo mauzoleum, Pagoda jednoho pilíře, Chrám literatury, etnologické muzeum, které nabízí fascinující pohled na 54 etnických menšin Vietnamu, krásné jezero Haon Kiem Lake. Večer si vychutnáte slavné vodní loutkové divadlo.

Den třetí

HANOJ - LAO CAI (vlak) Okolní krajina Hanoje je plná vzrušující přírodní krásy s obrazy klidného vesnického života. Využijte tuto šanci k prozkoumání zapomenuté vesnice Cuu, která byla známou krejčovskou vesnicí francouzského koloniálního období. Den zakončíte vyjížďkou po staré čtvrti. Noční přejezd lehátkovým vlakem do Lao Cai & Sapa.

Den čtvrtý

LAO CAI - SAPA: CAT CAT - LAO CHAI - TA VAN Projděte starou vesnici Cat Cat a získejte přehled o tradičních zvycích etnického kmene Hmongů. Postupujte po stezce, která se proplétá horami a užijte si nádherné scenérie, dokud nedosáhnete vesnice Y Linh Ho, domova Hmongů. Vydejte se do údolí Muong Hoa a podívejte se na největší terasovitá rýžová pole v Sapa.

Den pátý

TREKKING SUOI ​ HO - MA TRA - TA PHIN - LAO CAI Dnes si užijte lehký trek, abyste objevili obce v okolí města Sapa. Projdete krásné orchidejové zahrady a borové lesy, až dosáhnete malé vesnice Suoi Ho obývané etnickou menšinou Hmongů. Ukončete cestu v obci Ta Phin, kde Černí Hmongové a Červení Zaové žijí v harmonii po celé generace. Cesta zpět vlakem do Hanoje.

Den šestý

LAO CAI - HANOI - HALONG BAY Do Hanoje přijedete brzy ráno, po snídani odjezd do Halong Bay. Projížďka po Halongském zálivu, uvidíte známá místa jako jsou Thien Cung a Me Cung jeskyně, Soi Sim a Titov ostrovy. Můžete vyzkoušet aktivity jako vyjížďka na kajaku s průvodcem, nebo osvěžující plavání v smaragdových vodách zátoky.

Den sedmý

ostrov Cat Ba - BAI TU LONG BAY Užijte si snídani na palubě lodi, poté se vydáte na ostrov Cat Ba. Po obědě Vás čeká jízda na kajaku do plovoucí vesnice Vung Vieng.

Den osmý

HALONG BAY - HANOI - DANANG - HOI AN (LET) Dopolední návštěva jeskýně Sung Sot, kde budete obdivovat stalaktity. Přelet z Hanoje do Danangu, poté přejezd do Hoi An.

Den devátý

HOI AN Tento den můžete strávit odpočinkem na pláži. Nebo ho můžete využít k návštěvě starých obchodních domů ovlivněné čínskou, japonskou a vietnamskou architekturou, 400 let starého krytého mostu, trhu s místními specialitami apod. Za prohlídku také stojí dům pana Nhan Do , člověka s vášní pro vietnamskou kaligrafii.

Den desátý

HOI AN - STREET FOOD TOUR Vietnam je známý svou skvělou kuchyní. Setkáte se s kuchařským expertem Nevillem Deanem. Pak se v rámci tour vvdáte na návštěvu místního trhu, kde si vychátnáte pouliční pokrmy.

Den jedenáctý

Tra Nhieu - klidná vesnice, kde jsou stále udržovány typické rysy vietnamských vesnic. Lodí se vydáte po řece Thu Bon na ostrov Cam Kim. Zastavíte se u místních rodin, abyste se něco dozvěděli o výrobě rýžového vína, rýžových nudlí a rýžového papíru. Poté si vyzkoušíte veslování na tradiční loďce – bambusovém koši.

Den dvanáctý

přelet z Danangu do Saigonu  - Nebo je možné pobyt rozšířit o Nha Trang, ketrý se může pochlubit malebnou krajinou a krásnými plážemi. Saigon je obchodním centrem země s více než osmi miliony obyvatel a čtyřmi miliony motocyklů. Je to město, které nikdy nespí. Vydejte se na prohlídku města a obdivujte historické pamětihodnosti - katedrálu Notre Dam, bývalý prezidentský palác ( sídlem saigonské vlády během americké války) atd.

Den třináctý

DELTA MEKONGU: BEN TRE - MO CAY - VUNG LIEM - TRA ON Odjedete ze Saigonu do provincie Ben Tre, která se nachází v Deltě řeky Mekong. Nalodíte se na loď a budete absolvovat Mango Cruise. Vaše první zastávka bude na trhu Mo Cay, kde si místní obyvatelé nakupují čerstvé produkty. Následovat bude oběd na lodi, poté se vydáte na kolech k chrámu Kh'mer. Na noc se zastavíte v Tra on, kde si užijete večeři pod hvězdami.

Den čtrnáctý

DELTA MEKONGU:TRA ON - CAI RANG - CAN THO - PHU QUOC Po návštěvě plovoucího trhu se vydáte do Can Tho, kde si můžete prohlédnout město. Přelet na ostrov Phu Quock

Den patnáctý

PHU QUOC Ostrov Phu Quoc je ideálním místem pro ty, kteří hledají útěk před realitou..Relaxace u moře na krásných plážích Thajského zálivu.

Den šestnáctý

ostrov PHU QUOC

Den sedmnáctý

PHU QUOC – SAIGON, odlet do Prahy

Odjezd
 

Cena zájezdu

 

od 45 000 Kč na osobu / 17 dní

 

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Hanoj - Ho Chi Minh City - Praha vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • vnitrostátní přelety 
 • 16 x ubytování
 • výlety dle itineráře
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • cestovní pojištění  (na požadavek zajistíme)
 • víza
 • osobní výdaje a další fakultativní aktivity

Kdy cestovat

po celý rok (jen se poraďte o oblasti)

Doklady

nutné vízum

Očkování

není povinné, doporučujeme (žloutenka typu A a B a břišní tyfus)

Časový posun

+ 5 hod.  v době letního času , + 6 hod. v době zimního časuZašlete nám Vaše požadavky

Appia travel © 2017 - 2024 Všechna práva vyhrazena
Vytvořil: Reklalink s.r.o.