Maledivy

  Zájezdy na míru  >  Asie a Blízký východ  >  Maledivy

Maledivy jsou souostroví 26 atolů umístěných jihozápadně od Srí Lanky. Ostrovy se nacházejí uprostřed starobylé námořní obchodní cesty, kde se východ setkává se západem. Starověcí námořníci nazývali Maledivy "perlový náhrdelník Indického oceánu". Nejkrásnější je na Maledivách jednoznačně podmořský život. Křehké korály, pestrobarevná hejna rybiček, delfíni, ale i obrovští rejnoci manta nebo žralok obrovský, dorůstající délky až 18 metrů. To všechno tu můžete vidět celkem běžně.

 

Základní charakteristika

Maledivy s velice jedinečným mořským světem přitahují bez pochyb mnoho potápěčů z celého světa, aby se setkali s mantou, plavali s delfíny, cítili vzrušení při setkání s žraloky, nebo migrujícími velryby. Maledivy, místo, kde životní prostředí je tak čisté a neznečištěné, že léčí mysl a duši. Více než 1190 maledivských korálových ostrovů představuje oblíbenou destinaci pro dovolenou strávenou v krásném tropickém prostředí. Je to ráj jak pro ty, kteří mají rádi relaxaci na bílých písčitých plážích, tak také pro milovníky potápění a vodních aktivit. Maledivské ostrovy jsou omývány tyrkysovým mořem, jenž nenaleznete nikde jinde na světě. Jedny z nejlepších pláží na světě naleznete téměř na každém ostrůvku, přičemž stále můžete objevovat jejich rozmanitost.

Hlavní město Male
Jazyk Tzv. „maledivština“ je originálně nazývána „dhivehi“ a je oficiálním jazykem na souostroví Malediv, i když zahrnuje několik dalších dialektů. Je to jazyk podobný některým indickým jazykům či jazyku na Srí Lance. Nicméně angličtina je dalším hojně používaným jazykem, kterým se domluvíte prakticky na celých Maledivách. Je používána také jako „business“ jazyk.
Náboženství Původní osadníci souostroví byli buddhisté, v současné době je ale hlavní náboženstvím sunnitská forma islámů.
Měna Na Maledivách můžete všude bez problému platit buď v USD, anebo si (nejlépe na letišti) směnit na místní maledivské rufie (Rf, MVR), které mají již mnoho let stanovený pevný kurz a to 1USD = 12,75Rf, anebo 1 EUR = 17,18 Rf, popř. 1Rf = 1,6 CZK. Našim klientům doporučujeme všude platit buď platební kartou, nebo v USD z důvodu obtížnější směnitelnosti Rf zpět na USD v případě, že Vám zůstanou.
Časový posun + 3 hodiny ( + 4 hodiny v zimním čase )

Maledivy se vyznačují nedotčenou přírodou, o kterou je náležitě pečováno a na kterou jsou místní obyvatelé hrdí. Ohleduplné chování je vyžadováno také od turistů. To platí jak o ostrovech, tak také o podmořském prostředí. Díky tomu pak můžete objevovat zákoutí korálových útesů pod mořskou hladinou při potápění či šnorchlování. Maledivské Atoly: Maledivy jsou tvořeny jedním z nejkomplexnějších a nejživějších atolových systémů na světě. 26 přírodních atolů je kategorizováno do 20 administrativních jednotek, které mají vlastní jméno a vzájemně se liší. V současné době je možné pobývat v resortech, hotelích a jiných typech ubytování v každém atolu. Atoly jsou prakticky rovinaté (nejvyšší bod 2,5 m n. m.) a vytváří prstencovitá uskupení, která zároveň slouží k ochraně před větrem a vlnami. Z téměř 2000 ostrovů je pouze okolo 200 obydlených a dalších přibližně 100 představuje exotické resortní ostrovy. Geografie a poloha Souostroví Maledivy se nachází v Indickém oceánu a při pohledu na geografii a topografii není na světě žádný protějšek této jihoasijské destinace. Maledivy jsou z 99 % tvořeny mořem a pouze 1 % tvoří země. Avšak toto 1 % je unikátním dílem přírody. 26 přírodních atolů se skládá z ostrovních řetězců a kanálů různých velikostí. Maledivy jsou situovány na vrcholu obrovského podmořského pohoří a čítají okolo 1190 ostrovů a písečných pobřeží. Všechny ostrovy jsou obklopeny lagunami s křišťálově čistou vodou a jsou chráněny korálovými útesy s jedním z nejvíce velkolepých podmořských ekosystémů.

Zobrazit více

Hlavní sezóna

listopad - duben

Nejvhodnější doba

Na Maledivách je téměř celý rok poměrně vysoká vzdušná vlhkost, nejsušším obdobím je leden a únor. Panuje tu slunečné tropické podnebí. Během roku se tu projevují hned dva monzuny - severozápadní od května do října, a jihovýchodní od listopadu do dubna. Srážky obvykle přicházejí v červnu a červenci a představují příjemný večerní déšť. Vzhledem k těmto skutečnostem je ideální dobou pro návštěvu období od listopadu do jara. Turistická sezóna tu však probíhá prakticky celých dvanáct měsíců.

Doklady

  • na místě po příletu je udělováno turistické vízum, pas musí být platný ještě 6 měsíců po návratu a strojově čitelný

Informace o dokladech nutných pro vstup se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu. Pro ostatní účely vstupu a pobytu nebo pro vstup za účelem turistiky s pobytem přesahujícím 30 dnů je nutné žádat o vízum.

Očkování

Povinné

  • není povinné

Doporučené

  • doporučuje se vakcinace proti žloutence typu A i B a tetanu. Při cestě do určitých oblastí je doporučeno očkování proti břišnímu tyfu a pokud přijdete do styku s volně žijícími zvířaty, nezapomeňte na vakcinaci proti vzteklině. Očkování proti žluté zimnici je povinné, avšak pouze pro ty cestovatele, kteří přijíždějí na Maledivy z výchozí nebo tranzitní země s výskytem této choroby.

Bezpečnost

Maledivy jsou bezpečné, tamní islám je hodně uvolněný.

od 34 900 Kč os. / 13 dní
Pohádkový ráj
pobytový
Appia travel © 2017 - 2024 Všechna práva vyhrazena
Vytvořil: Reklalink s.r.o.