Portugalsko

surfařský ráj s chutí portského
  Zájezdy na míru  >  Evropa  >  Portugalsko

Chcete poznat kulturně bohatá města jako je Porto nebo Lisabon? Osobně zažít vřelost místních obyvatel, ochutnat výborné portské víno nebo zdejší speciality v pohostinných restauracích, sdílet radost z fotbalových utkání a okusit vlny atlantského oceánu na surfařských prknech? Vydejte se s námi objevit nejzápadnější evropskou zemi s dlouhými písečnými plážemi a každodenní úchvatnou scenérií se západem slunce...

TOP výlety

Základní charakteristika

Portugalsko je samostatný stát ležící na jihozápadním cípu evropského světadílu. Rozléhá se v západní části Pyrenejského poloostrova a jeho hlavním městem je Lisabon. Druhým největším městem je Porto a je též velmi důležitým přístavem na severním pobřeží. Na východě sousedí se Španělskem a břehy tohoto státu lemuje Atlantský oceán. Portugalsku náleží též souostroví Madeira a Azorské ostrovy. Svojí rozlohou 92 291 km2 se řadí jako 18. největší země v Evropě a je součástí Evropské unie.

Hlavní město Lisabon
Jazyk Úředním jazykem je portugalština, avšak převážná většina obyvatel vč. dětí skvěle ovládá angličtinu. Angličtina je zde povinný druhým jazykem ve školách, a proto ji zde každý tak dobře ovládá.
Náboženství římskokatolické
Měna euro
Časový posun -1 hodina

Portugalsko je v severní, střední a východní části bohatou hornatou zemí, kterou pokrývají horská pásma jako např. Serra de Noqueira, Serra da Estrela (nejvyšší hora Estrela 1 991 m n.m.), Serra Gerez, Serra de Sao mamede a další. Hory pozvolna přecházejí v nížiny ve středu země až k pobřeží Atlantského oceánu. Mezi nejvýznamnější řeky této země patří Douro v Portu, Tejo a Guadiana s několika kaskádovými přehradami.
Jižní pobřeží lemuje turisticky známá oblast Algarve, kde panuje teplejší klima, a proto patří k jednomu z nejvyhledávanějších turistických míst v Evropě. Je zde hojnější počet hotelových komplexů, řada prvotřídních golfových hřišť a krásné skalnaté útesy, jeskyně, a vápencové útvary např. ve tvaru brány.
Pokud však chcete navštívit méně turisty obležené pláže a poznat více původní architektury s pravou portugalskou pohostinností navštivte s námi severní pobřeží okolo Porta, které je mimo jiné surfařských rájem. Portugalci jsou velmi vřelí a příjemní hostitelé a převážná většina perfektně ovládá anglický jazyk, který je zde povinný již od školního věku. Portugalci jsou mimo jiné milovníci fotbalu a ve světě je proslavilo především portské víno.

Zobrazit více

Hlavní sezóna

červen - září

Nejvhodnější doba

Cestovat do Portugalska se dá od jara do podzimu, jelikož zde převažuje teplejší jihoevropské klima. Avšak ve vnitrozemí se drží vyšší teploty než na pobřeží, které je ovlivňováno prouděním oceánského vzduchu. Nejvhodnější doba pro cesty k pobřeží je tak od června do září. Na západním a severním pobřeží panuje mírné oceánské podnebí s letními teplotami okolo 20 - 25°C. Nejtepleji je pak u jižního pobřeží, kde je středomořské klima a letní měsíce dosahují teplot okolo 25 - 30°C. Moře je ovlivňováno studenými proudy z oceánu, a proto se teplota vody drží okolo 20°C .

Doklady

  • cestovní pas nebo pro občany ČR i občanský průkaz, děti cestující s rodičem musí mít vlastní cestovní doklad

Očkování

Povinné

  • není povinné

Doporučené

  • doporučuje se vakcinace proti žloutence typu A i B a tetanu

Bezpečnost

Portugalsko patří k relativně bezpečným zemím. Přesto dbejte zvýšené opatrnosti na osobní věci a ostatní cennosti, především v turisticky oblíbených místech s vyšší koncentrací turistů. Kouření ve veřejných prostorách v Portugalsku je kromě vyhrazených prostor zakázáno.

Appia travel © 2017 - 2024 Všechna práva vyhrazena
Vytvořil: Reklalink s.r.o.