Romantický Lisabon

prodloužený víkend
  Zájezdy na míru  >  Evropa  >  Portugalsko  >  Romantický Lisabon

Ubytujte se s námi v historickém centru Lisabonu, projeďte se slavnou žlutou tramvají, ochutnejte kvalitní portugalská vína a navštivte krásné historické památky této unikátní metropole. Proč unikátní metropole? Protože zde uvidíte nejdelší evropský most v nejzápadnějším městě evropského kontinentu, s nejromantičtější atmosférou druhého nejstaršího města Evropy a objevíte nejkrásnější západ slunce a spoustu dalších nej. Ubytování jsme pro vás vybrali v historické čtvrti Alfama, nejstarší a nejromantičtější části města, která si vás získá svou autentickou atmosférou, stejně tak jako celý Lisabon.

Dalma Old Town Suites 3+*


 • Dalma Old Town Suites se nachází v historické čtvrti Alfama, která patří mezi jednu z nejstarších a nejtypičtějších čtvrtí Lisabonu. Hotel je oblíbený díky své výhodné poloze v historickém centru. Jen 2 minuty chůze se nachází např. známá pevnost Sao Jorge (hrad Sv. Jiřího) a cca po 5 minutách chůze se dostanete k Lisabonské katedrále .

 • Přímo před hotelem se nachází zastávka slavné žluté tramvaje č. 28 a 12, které vás snadno dopraví k dalším vyhledávaným místům této metropole.

 • Tento menší avšak velmi útulný a skvostně zařízený hotel nabízí ubytování ve dvoulůžkových pokojích a apartmánech, které jsou velmi prostorné a čisté. Každý pokoj má vlastní koupelnu s toaletou, Wi-Fi připojení zdarma a LCD TV. Apartmány mají navíc vybavený kuchyňský kout (za příplatek). Pokoje jsou zařízené velmi stylově a na každém patře je jejich výzdoba inspirována jiným historickým obdobím.

 • Součástí hotelu je vlastní restaurace, kde se podávají ranní snídaně. Dále je možné ochutnat z místních tapas, různých sladkostí, dát si lehký snack, salát, hlavní jídlo nebo vybrat z vinného lístku.

 • Další památky a vyhledávaná místa v okolí hotelu: vyhlídka Portas do Sol, vyhlídka Graca 2 minuty chůze, vyhlídka Senhora do Monte 7 minut chůze, výtah Santa Justa – ze všech míst krásný panoramatický výhled na město. Kousek od hotelu cca 5 minut chůze se koná každé úterý a sobotu ve Feira da Ladra lisabonský bleší trh. Cca 15 minut chůze od hotelu se nachází Palácové náměstí s Vítězným obloukem a pěší zónou Rua Augusta.


Program zájezdu

Příjezd
 
Den první

odlet z Prahy do Lisabonu, privátní transfer na hotel v centru města, ubytování

Den druhý
Pobyt v centru Lisabonu - volno. Individuální poznávání historických památek a unikátních krás Lisabonu – historické centrum Alfama, historická žlutá tramvaj č. 28, pevnost Castelo Sao Jorge, katedrála , výtah Santa Justa s výhledem na Lisabon, řada náměstí, pěší zóna Rua Augusta, večerní procházka po Lisabonu.
Den třetí
Pobyt v centru Lisabonu - volno. Doporučujeme individuálně navštívit UNESCO památky Belémské čtvrtě - Belémská věž a klášter Sv. Jeronýma, výlet lodí po pobřeží města.
Den čtvrtý
Pobyt v centru Lisabonu - volno. Doporučujem individuální návštěvu pohádkového města Sintra s prohlídkou královského paláce, poté se zajet podívat k nejzápadnějšímu místu pevniny Cabo de Roca – maják na konci světa, v letních měsících lze navštívit pobřeží Atlantského oceánu - např. tzv. „portugalskou riviéru“ a známé letovisko Cascais
Den pátý

privátní transfer na letiště, odlet z Lisabonu

Odjezd
 

Cena zájezdu


od 10 900 Kč na osobu / 5 dní

 

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenku Praha – Lisabon – Praha (vč. všech poplatků a příručního zavazadla do 8 kg)
 • ubytování na 4x noci ve dvoulůžkovém pokoji
 • snídaně
 • privátní transfer z letiště na hotel a zpět
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • odbavené zavazadlo (lze připlatit za 1000 Kč os.)
 • pobytovou taxu ve výši 1,5 EUR/os./noc (platí se na místě, nelze platit předem)
 • cestovní pojištění a pojištění storna (na požadavek zajistíme)
 • osobní výdaje, kapesné na vstupy, fakultativní výlety a další aktivity

Kdy cestovat

po celý rok
 

Doklady

Platný cestovní pas nebo občanský průkaz. Děti cestující s rodičem musí mít vlastní cestovní doklad. 
 

Očkování 

není povinné
 

Časový posun

-1 hodina

 


Dalma Old Town Suites 3+*


Zašlete nám Vaše požadavky

Appia travel © 2017 - 2023 Všechna práva vyhrazena
Vytvořil: Reklalink s.r.o.