Kanárské ostrovy

celoroční dovolená v subtropickém ráji
  Zájezdy na míru  >  Evropa  >  Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy díky své poloze v subtropickém pásu patří mezi jednu z nejvyhledávanějších evropských lokalit pro zimní dovolenou. Avšak vydat se sem můžete po celý rok. Tyto ostrovy sopečného původu vás uchvátí svou rozmanitostí… Vysoká vulkanická pohoří, sopečná krajina, krátery, písečné duny, krásné národní parky s bohatou flórou, nespočet nádherných písčitých pláží a čisté průzračné moře. Kanárské ostrovy mají rozhodně co nabídnout.
My jsme pro vás připravili skvělé surftripy i s lekcemi jógy. Kanárské ostrovy, kterým se mezi evropany přezdívá “Havajské ostrovy Evropy”, jsou vhodné i pro milovníky potápění, kitingu, windsurfingu, ale i pro rodinnou dovolenou v subtropickém ráji.

TOP výlety

Základní charakteristika

Kanárské ostrovy tvoří španělské sopečné souostroví třinácti ostrovů ležících v Atlantském oceánu západně od severní Afriky. Nejznámějšími a zároveň obydlenými ostrovy jsou Tenerife, Fuenteventura, Gran Canaria, Lanzarote a La Palma. K nim patří ještě dva menší ostrovy La Gomera a El Hierro. Kanárské ostrovy mají dohromady dvě hlavní města, a to Las Palmas de Gran Canaria a Santa Cruz de Tenerife. Obě se každoročně střídají o titul hlavního města tohoto souostroví.
I když moře zde nepatří mezi nejteplejší, pláže patří k jedněm z nejhezčích nejen v Evropě a při pobytu zde si budete připadat jako v pravém ráji. Koupání je díky čistým a dlouhým písčitým plážím příjemné a osvěžující. Některé pláže na Tenerife jsou z černého lávového písku a nebo se žlutým saharským pískem jako pláž Playa de las Teresitas u Santa Cruz dovezeným z africké Sahary. Nejdelší pláže zas najdete na ostrově Fuerteventura.

Hlavní město Las Palmas na ostrově Gran Canaria a Santa Cruz na ostrově Tenerife
Jazyk úředním jazykem je španělština, dorozumíte se však i anglicky, německy popř. francouzsky
Náboženství převládá římskokatolické křesťanství, zbytek ateisté, menšinově protestanti a muslimové
Měna euro
Časový posun -1 hodina

Krom Fuenteventury a Lanzarote je ostatních pět ostrovů hornatého charakteru. Pohoří se nacházejí uprostřed ostrova ve vnitrozemí a tak jsou tyty ostrovy mimo jiné vhodné k horské turistice. Nejvyšší horou Kanárských ostrovů, ale i célého Španělska je hora Pico de Teide. Dosahuje výšky 3718 m.n.m. a najdete ji na Tenerife ve stejnojmenném Národním parku Teide. Národní parky, bohatá flóra a krásná přírodní rozmanitost vytváří z Kanárských ostrovů ideální lokalitu k oblíbených aktivitám mezi něž patří i pěší turistika, cykloturistika, potápění, surfing, kiting či paragliding.

Zobrazit více

Hlavní sezóna

od podzimu do jara

Nejvhodnější doba

Podnebí na Kanárech je subtropického rázu a ostrovům se přezdívá mimo jiné "ostrovy věčného jara". I v zimním období se průměrná teplota vzduchu pohybuje okolo 21°C, a tak je možné na Kanáry cestovat celoročně. V létě teploty dosahují průměrných 25 - 29°C, ale díky chladnějšímu oceánskému větru se tu s nesnesitelnými vedry nesetkáte. Srážky jsou zde pouze výjimečně. Teplota oceánu se pohybuje po celý rok okolo 17 - 24°C, nejde o nijak vysoké teploty, ale za to je moře příjemně osvěžující.

Doklady

  • pro cesty po EU stačí cestovní pas nebo pro občany ČR i občanský průkaz, děti cestující s rodičem musí mít vlastní cestovní doklad

Informace o dokladech nutných pro vstup se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu. Pro ostatní účely vstupu a pobytu nebo pro vstup za účelem turistiky s pobytem přesahujícím 30 dnů je nutné žádat o vízum.

Očkování

Povinné

  • není povinné

Doporučené

  • doporučuje se vakcinace proti žloutence typu A i B a tetanu

Bezpečnost

Ačkoli je kriminalita na Kanárských ostrovech nízká, doporučuje se dodržovat základní pravidla pro ochranu osobních věcí a cenností. Nenechávat osobní věci a cennosti bez dohledu nebo v zaparkovaném autě, nenosit u sebe vyšší obnos hotovosti a používat hotelové trezory. Při veřejných hromadných akcí dávat pozor na kapesní zloděje.

od 22 900 kč os. / 8 dní s all inclusive
Tenerife
vhodné pro relax i poznávání ostrova
Appia travel © 2017 - 2024 Všechna práva vyhrazena
Vytvořil: Reklalink s.r.o.