Zanzibar City

  Zájezdy na míru  >  Afrika  >  Zanzibar  >  Zanzibar City

Zanzibar City je největší město ostrova Unguja a hlavní město autonomního státu Zanzibar. Město má bohatou historii, spoustu nezapomenutelných památek a nezaměnitelnou architekturu. Turisticky nejatraktivnějším místem je centrum hlavního města, kterému se říká Stone town, tedy „kamenné město“

Snad nejvýznamnějším architektonickým prvkem ve městě jsou dřevěné zanzibarské dveře. Kromě historických a architektonických skvostů zde najdete i tržnici s kořením.

Stone Town

Historickému jádru hlavního města se říká Stone Town, tedy „Kamenné město“. Mělo by se mu spíše říkat „korálové město“, protože bylo postaveno z korálových útesů. „Kamenné město“ bylo zapsáno do seznamu památek UNESCO. Tvoří ho bludiště úzkých všelijak pokroucených uliček vedoucích pod domy z mořských korálů, které jsou zdobeny vystupujícími balkony a hlavně nádhernými vyřezávanými dveřmi z masivního dřeva, nejčastěji z chlebovníku nebo durianu.Tyto vyřezávané dveře, kterých je zde více jak 500, jsou nejvýraznějším zanzibarským architektonickým prvkem. Ve městě najdeme bezpočet bazarů, malých náměstí, obchůdků se suvenýry. Jsou zde také dva bývalé sultánské paláce, pevnost, výstavné koloniální domy a spousta ambasád. Samozřejmě nesmí chybět mešity. Funkčních mešit je zde více jak 50.

Appia travel © 2017 - 2023 Všechna práva vyhrazena
Vytvořil: Reklalink s.r.o.